Virtuální server hosting – jak se dá využít?

Inzerce

Hosting je základ pro chod webových stránek a požadavek na něj je jasný – stabilní server s vysokým výkonem a kapacitou. V tomto případě určitě stojí za zmínku Coolhousing, což je server a cloud provider, který nabízí od server hostingu a dedikovaných serverů přes windows cloud i nejžádanější VPS hosting, tedy virtuální privátní server k hostování webových stránek dle vlastního nastavení.

Hosting webu na virtuálním serveru, co to obnáší?

Virtuální privátní server je o krok výše než webhosting, na VPS si můžete vnitřní nastavení uzpůsobit dle svého a využití je mnohem širší. Virtuální server je vyhrazená část fyzického serveru s vlastní instalací operačního systému a služeb. Coolhousing na svých serverech garantuje stabilitu a spolehlivost, vysoký výkon a jednoduchý administrátorský přístup přes VNC, SSH a internetový prohlížeč.

Mobilní kancelář přístupná odkudkoliv

VPS může být také vaší plnohodnotonou virtuální kanceláří. Připojíte se odkudkoli, nemáte starosti s hardware serveru, protože to obstarává poskytovatel a také neplatíte tolik, jako u fyzického serveru, který byste možná celý ani nevyužili. Zálohovat můžete kdykoli na externí úložiště a restart nebo dokonce reinstalace a obnova serveru ze zálohy jde provést na jedno kliknutí z webové administrace.

Jaký OS nainstalovat na VPS?

Virtuální servery od Coolhousingu podporují prakticky jakékoli běžné operační systémy (MS, Windows, Linux, Ubuntu, Open BSD, CentOS, Debian, Fedora, FreeBSD, atd.) a ovládání operačního systému je v podstatě stejné jako u fyzického serveru. Instalace se provádí přes webovou administraci, kde se přes virtuální mechaniku vkládá instalační médium a spouští se běžný proces instalace.

Tip na příspěvek:  Telemarketing má mnoho výhod. Jaké jsou ty hlavní?

Jak jednoduchá je pak správa a zálohování?

K serveru má pronajímatel plný administrační/root přístup a přitom není třeba mít speciální znalosti správy serverů. Díky unikátnímu systému automatizované správy si přes internetový prohlížeč, VNC nebo SSH můžete nastavit jednoduše prakticky cokoli (weby, databáze, atd.).

Zálohování u VPS je automatické a provádí se denně. Jedním kliknutím lze pak vrátit předchozí stav serveru včetně obnovených dat a veškerých nastavení a to až 3 dny nazpátek. Jde také vytvořit ruční zálohu, uložit ji na vyhrazené místo a nahrát ji kdykoli za libovolně dlouhou dobu.

Sdílejte článek přátelům:
Tagged
Show Buttons
Hide Buttons