Jak by vypadal svět bez internetu?

Inzerce: V dnešní době si většina z nás nedokáže život bez internetu představit. Časy, kdy jsme na dálku se svými blízkými komunikovali prostřednictvím dopisů a pevné telefonní linky jsou dávno pryč. A ta tam je i éra tlačítkových telefonů bez internetu a fotoaparátu a míst nepokrytých mobilních signálem. Starší z nás si na toto období čas od času s úsměvem vzpomenou. Pro ty mladší je svět, kde se nemohou kdekoli a kdykoli připojit k internetu, naprosto nereálný.

Proč většina z nás využívá internet den co den?

Nejen v České republice, ale v celaé Evropě i ostatních vyspělých zemích je pro drtivou většinu obyvatel internet neodmyslitelnou součástí života. Značná část ekonomicky aktivní populace ho každodenně využívá ke své práci, stále více studentů i žáků základních škol se bez internetu neobejde při studiu. Jen málo kdo z nás dnes píše místo dopisů přátelům emaily a elektronickou komunikaci často využíváme i ke komunikaci s nejrůznějšími institucemi. Zvyšuje se počet lidí, kteří přes internet nakupují nejrůznější zboží včetně potravin. A v neposlední řadě nám internet poskytuje zábavu i kontakt s přáteli a známými na sociálních sítích, jejichž prostřednictvím si můžeme dopisovat, diskutovat a také zprostředkovávat nejrůznější zážitky a události ostatním.

Jak by fungoval náš život bez internetu?

Kdybychom se vrátili o pár desítek let zpátky do technologického pravěku, zbavili bychom se závislosti na sociálních sítích. Měli bychom více času na svou rodinu i přátele a neustále bychom nekontrolovali svůj mobilní telefon. Na druhou stranu by se řadě z nás zkomplikovalo podnikání, pro informace bychom museli do knihoven a archivů a mnohem více času by nám zabralo i nakupování a nejrůznější zařizovaní.

Tip na příspěvek:  SEO a linkbuilding: Jak se dostat ve vyhledávačích na přední pozice?

Kvalitní internetové připojení je důležité

Bez internetu by byl náš život těžší. Pro moderního člověka je stejnou samozřejmostí jako zavedená elektřina a tekoucí voda. Potřebujete internet Uhříněves nebo jinde v těsném okolí Prahy? Či řešíte internet Plzeň? Rychlý kabelový internet na doma poskytuje AIM.

Sdílejte článek přátelům:
, , , ,
Show Buttons
Hide Buttons