Internetové bankovnictví – moje banka online

Internetové bankovnictví či jednoduše řečeno moje banka online je dnes velice moderní a diskutované téma. S touto problematikou se nese spoustu dotazů , nejasností či strach z bezpečnosti.

Online bankovnictví je metoda jak spravovat své finance online přes webové rozhraní z počítače v pohodlí domova či kanceláře. Pomocí internetového bankovnictví můžete spravovat takřka všechny možné transakce na vašem bankovním účtu. Můžete sledovat zůstatek na účtu či zadat jednorázový nebo trvalý příkaz k úhradě atd. Každá banka tuto služpu nabízí na svém webovém rozhraní na zvláštní doméně. např. Česká spořitelna – Servis 24 Internetbanking , Citibank – Citibank Online , ČSOB – Internetbanking 24 , eBanka , GE Money – Internet Banka , Komerční banka – Moje banka atd.

Internetové bankovnictví v dnešní době nabízí spoustu bezpečnostních prvků které se může v různých službách- bankách může lišit. Samozřejmě každá online banka má zájem na tom svým klientům nabídnout co nejbezpečnější správu svého účtu online. Nesmíme však zapomenout že všechny tyto kroky jsou na straně banky a přenosu dat. Ovšem další stránka je jak máme zabezpečen vlastní počítač proti zneužití dat v počítači.

Základem co pro bezpečnost můžete udělat je pravidelně aktualizovat antivirový program a používat antispyware software. Samozřejmě je nutné chránit firewallem. Samozřejmostí je že se vyhnete stahování podezřelých či neznámých souborů a nebudete navštěvovat webové stránky s nedůvěryhodným obsahem. O otvírání nevyžádané pošty a spamu už ani nemluvím. To už se většina z nás již naučila ignorovat. A jako další doporučuji často měnit hesla a hlavně použít takzvaní silná hesla která jsou pro prolomení složitější.

Tip na příspěvek:  40 milionářů do třiceti let kterým k tomu pomohl internet

Závěrem chci říci že není důvod nepoužívat internetové bankovnictví (Internetbanking) pokud se budete řídit pokyny které uvádějí provozovatel internetového bankovnictví na stránkách určených k těmto produktům. I oni mají zájem o bezpečnou správu vašich financí.

Sdílejte článek přátelům:
,
Show Buttons
Hide Buttons