Jak budovat osobní značku na Instagramu a získat více followerů?

Nezbytnou součástí budování osobní značky na internetu je rozhodně rychle rostoucí sociální síť Instagram. Tato soc. síť je primárně určena pro mobilní zařízení, ale dnes to již není úplně podmínkou. To vám umožní používat marketingové nástroje a plány. Na internetu jsou k dispozici aplikace, které vám pomůžou s publikováním vašich fotografií případně dostupná aplikace pro Windows 10.

instagramBuďte pro své publikum čitelní – ZNAČKOU

Pokud chcete budovat osobní značku, je nutné zvážit a předem se rozhodnout jak budete na Instagramu vystupovat. Váš účet musí mít nějakou tvář a vaši uživatelé musí vědět, pokud vás začnou sledovat, co mohou očekávat a jaký obsah zveřejňujete. Pro inspiraci doporučuji kouknout na úspěšné lidi a jejich profily či zkouknou nejlepší účty. Možná, vám to pomůže při vytvoření vašeho záměru a zvolení těch nejlepších příspěvků (fotek) na podporu vaší značky. Nepodceňujte, jakým směrem se tedy vydáte a jakou zvolíte strategii.

Další důležitou částí tohoto bodu je vyplnění informací (Bio) ve svém profilu, které budou zobrazeny na vaší profilové stránce. Také na vhodné zvolení profilové fotografie.

Používejte #hashtagy

Jedním ze způsobů jak o sobě dát vědět je správné používání hashtagu. Přidávejte pouze relevantní tagy, které s příspěvkem nějak souvisí. Pokud je vaším cílem oslovit zahraniční followery tak rozhodně tagujte v angličtině. Může se vám zdát, že při použití některých populárních nesouvisejících tagu získáte a vaši fotografii uvidí více lidí. To je sice pravdou, ale z dlouhodobého hlediska a budování osobní značky vám to nepřinese věrné a stálé fanoušky.

Tip na příspěvek:  Widget neboli udělátka v jedné z nejrozsáhlejších databází, která by neměla zůstat bez povšimnutí!

Dalším úkolem by mělo být vytvoření resp. používání vlastního hashtagu. Dobře zvažte jeho název. Bude dobré, pokud budě nějak souviset s vaším jménem, značkou nebo záměrem za jakým jste profil na Instagramu vytvořili. V budoucnu vám to může značně pomoci. Doporučuji ho napsat také do vašeho popisu (Bio).

Nezapomínejte také přidávat umístění, zejména pokud jste na nějakém lukrativním místě či lokalitě.

Jedno malé upozornění je na počet tagů. Nikdy nepřekračujte více jak 30 tagů. Pokud u příspěvku označíte více jak tento počet, tak se váš popis (komentář) nezveřejní.

Nechovejte se jako automat

Jedni ze způsobu jak dát o sobě vědě a získat followery je být aktivním uživatelem.

Celé to spočívá vtom, že budete lajkovat příspěvky ostatních a komentovat fotografie. Pro lepší cílení doporučuji komentovat a lajkovat příspěvky, které mají společnou cílovou skupinu. To můžete docílit vyhledáním stejného hashtagu jako používáte vy.

Dobré je také přidávat komentář resp. popis k vlastním fotografiím. Dobrou volbou může být pokládat otázky nebo napsat výzvu k akci. Nebo můžete vyzvat ke sdílení podobného příspěvku s označením vašeho hashtagu.

Nesdílejte vše za každou cenu

Pokud se podíváte na úspěšné fotografie, určitě mě dáte za pravdu, že jsou kvalitní a jedinečné. Každé zveřejnění opravdu zvažte a nesdílejte moc často. Pokud zahltíte stránku vašich příznivců, nemusíte se setkat s pozitivním ohlasem a zbytečně o ně přijdete.

Důležitá je i doba zveřejňování příspěvků. Jsou sice na internetu některá doporučení, ale osobně doporučuji využívat hlavně dobu, kdy je vaše cílová skupina aktivní a online. To se dá během pár sdílení otestovat a najít tak vhodný moment.

Tip na příspěvek:  Vector Paint nástroj na vytváření vektorů online!

Tip: Mám tu ještě jeden užitečný tip. Je to jednoduché chcete získat více fanoušků? Oslovte je tím, že je začnete na nějakou dobu sledovat. Dejte však pozor, na poměr mezi tím koho sledujete a kdo sleduje váš profil. Pokud by byl ten poměr nepřirozený tak to moc dobře nevypadá a minimálně to bude podezřelé! A nezapomínejte, že budujete vlastní značku a nekopírujete někoho jiného. Pro inspiraci doporučuji sledovat úspěšné, nikoliv je však kopírovat (každý populární účet na Instagramu je něčím jedinečný). Pokud je chcete kopírovat či se nechat inspirovat, tak se zaměřte na jejich strategii, která jistě není náhodná.

Sdílejte článek přátelům:
, , , , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons