Aukce online – nakupujte a prodávejte formou aukce online

Aukce už není jen formou prodeje aukčních síní, ale stává se velice moderním trendem internetového obchodování. Internetové aukce online vám umožňuje přednosti aukce online z pohodlí domova. Jediné co potřebujete je připojení k internetu a PC.

Prodat se dá vše i to co normálně končí v popelnici!

Hlavním principem aukce online je obchodování online pomocí internetu. Tedy kupování a prodávání zboží či služeb nabízených za vyvolávací cenu na určité období. Většina webů které tuto službu nabízejí i možnost takzvaně (kup teď) což znamená že pokud máte zájem za cenu uvedenou u odkazu kup teď nemusíte čekat do skončení aukce. Osobně si ale myslím že v takovémto případě postrádá aukce smysl a můžete navštívit internetový obchod kde mnohdy naleznete i přijatelnější cenu. Tato cena může určitým způsobem totiž psychologicky ovlivňovat vaše rozhodnutí při přihazování na vybrané aukci. Také si dejte pozor na některé weby které aukce nabízejí. Lépe si vybrat hodně navštěvovaný web kde je hodně kupujících. Základem je čí více zájemců , tím větší je možná cena na kterou se může prodávaný předmět vyšplhat.

Co je to aukce a jak vznikla či její druhy kterých je spoustu je poměrně dobře popsáno na stránkách české Wikipedie na adrese http://cs.wikipedia.org/wiki/Aukce , takže nebudu nosit dříví do lesa a kdo se chce o této problematice dozvědět více tak doporučuji web navštívit.

Mezi nejznámější online aukční služby u nás patří asi aukro, eBay nebo mimiaukce. Mimo tyto hlavní – známe weby taky patří aukce zaměřené na prodej reklamního prostoru či webových projektů a zpětných odkazů jak např. webtrh – platforma pro online podnikání, které je spíše známa uživatelům kteří se zabývají tvorbou webových stránek. A poslední době také spoustu nových podobných aukčních webů které po oznámení záměru na tomto webu chtějí vyplnit mezeru na českém internetu.

Tip na příspěvek:  Mít vlastní mobilní aplikaci, není žádný problém

Aukční web Aukro.cz – Aukce Aukro byl v roce 2009 nejnavštěvovanější a největší český aukční online portál. Na českém internetu působí od srpna roku 2003. Po prvním roce existence bylo na Aukro.cz registrováno zhruba 7 tisíc uživatelů. Po pěti letech, na počátku roku 2009, už počet registrovaných uživatelů překročil hranici 1 milionu. Hodnota prodaného zboží na Aukru dosáhla v 2008 roce 2,5 miliardy korun, přičemž se prodalo více než 5 milionů předmětů.

Internetová aukce je fenoménem dnešní doby. během chvíle proměníte všechny staré krámy na obchodovatelné položky. Není jiné místo na internetu, kde by se dalo nakoupit a prodat takové množství věcí. Někteří uživatelé si přijdou i na docela slušné výdělky díky těmito aukčními portály.
Mezi další weby s podobnou formou akce jsou weby kde se dá také levně koupit nikoliv však prodávat. Jedná se o projekty tipu třeba jako na webové adrese bonus.cz . Tyto weby jsou velice dobře postaveny na cenové psychologii kdy se zdá že cena zboží je neuvěřitelně nízká a hodně návštěvníků stránek neodolá a vstoupí do takovéto aukce. Docela dobrý nápad.

Hlavním rozdílem o proti předem zmiňovaných aukcí je ten že za každý příhoz platíte. Co to pro vás znamená! No jednoduše řečeno jednou přihodíte a máte třeba PS3 za pár kaček , nebo přihodíte vícekrát a všechno projedete a nic nemáte. Takto postavené aukce jsou dobrým lákadlem jak v aukcích získat atraktivní zboží za naprosto bezkonkurenční ceny.

Závěrem děkuji české Wikipedii kde jsem nalezl spoustu informací i pro tvorbu tohoto článku a zároveň vás pobídnout pro nakupování a prodávání formou aukcí. Osobně jsem byl překvapen za kolik se dají prodat různé věci které normálně končí v popelnici.

Sdílejte článek přátelům:
,
Show Buttons
Hide Buttons