WebM – video formát který míří na web

WebM WebM je otevřený video formát umožňující video kompresi pro použití s HTML. Za tímto projektem stojí kdo jiný než Google.

Soubor WebM se skládá z video streamu ve formátu za použití kodeku VP8 a audio streamu ve formátu Vorbis, uložených v kontejneru založeném na formátu Matroska.

WebM je zcela nový a zároveň volný mediální formát souboru určený pro web. Tento formát má do budoucna velké šance, a to už z důvodu kdo za tímto projektem stojí a zároveň použití na jednom z největších video webu jako je YouTube.

Hlavní výhodou tohoto formátu WebM je jeho otevřenost. Ta dává tomuto formátu jinný rozměr a stává se tak jedením z klíčových faktorů tohoto projektu. Jádro WebM požívá technologie jako je např. HTML, HTTP, a TCP/IP. Tyto technologie jsou otevřené pro kdokoliv tak aby se daly neustále vylepšovat. S tímto video formátem můžete na webu přinášet vysoce kvalitní video, a užít si tak všechny možnosti video souboru.

Pokud se chcete dozvědět něco o licenci k tomuto formátu tak se můžete podívat na oficiální web tohoto formátu WebM na stránce www.webmproject.org bohužel zatím v angličtině.

Tento formát je vytvořen tak aby umožnil přehrávání na každém zařízení včetně málov výkonných počítačů jako jsou např. netbooks, tabletů, chytrých telefonů atd.

WebM je zatím v neustálém vývoji a dá se v nejbližší době očekávat jeho masivní vstup a použití na internetu.

Video converterA samozřejmě nakonec ještě prográmek zcela zdarma Miro Video Converter který promění každý video soubor na formát WebM www.mirovideoconverter.com

Tip na příspěvek:  Naskoč na vlnu Affiliate Marketingu

Závěrem jen ukázku toho kde WebM je v plánu: Jak už jsem zmiňoval jede z klíčových hráčů YouTube dále pak například Sorenson Media a také oblíbený program na video přenosy Skype od verze 5. Taktéž plánuje jeho zavedení společnost logitech jako součást využití jejích služeb video volání a mnoho dalších.

Sdílejte článek přátelům:
, , , ,

Show Buttons
Hide Buttons