Už víte kam na dovolenou – Burj Al Arab Dubaj

Burj Al ArabPokud ne a nevíte kde utratit vaše naspořené korunky tak jsem našel na internetu docela místečko kde to určitě stojí za to. Jestli na to máte tak to určitě stojí za to. (já ne škoda pozn. Autora). Dostanete třeba chuť navštívit nejluxusnější hotel světa Burj Al Arab (Burj Al Arab – česky Burdž Al Arab – arabská věž).

 

Burdž al-Arab (v angličtině Burj al-Arab „Věž Arabů“) je luxusní hotel v Dubaji, druhém největším městě Spojených arabských emirátů. Krátce po svém slavnostním otevření 1. prosince 1999 začal být označován jako první „sedmihvězdičkový hotel“ na světě.
S výškou 321 metrů je i nejvyšším světovým hotelem. Leží na umělém ostrově asi 260 metrů od pláže Džumeríja (Jumeriah) a s pevninou jej pojí soukromá cesta. Tvarem připomíná lodní plachtu, v 28. patře na straně přivrácené k pevnině má vlastní heliport a ve výšce 200 metrů je na straně odvrácené vyhlídková restaurace s výhledem na celý Perský záliv.
Provozovatelem hotelu je společnost Jumeirah Group, provozující i nedaleký Jumeirah Beach Hotel a Emirates Towers, ale i další budovy v Dubaji a Londýně

 

Více informací je třeba na webu http://dubaj-info.cz , http://cs.wikipedia.org/wiki/Burj_al_Arab , http://dubaihotel.ws/
Sdílejte článek přátelům:
Tip na příspěvek:  Word clouds - Slovní mraky do určitého tvaru?
Show Buttons
Hide Buttons