Už víte kam na dovolenou

víte kam

Pokud ne a nevíte kde utratit vaše naspořené korunky tak jsem našel na internetu docela místečko kde to určitě stojí za to. Jestli na to máte tak to určitě stojí za to. (já ne škoda pozn. Autora). Dostanete třeba chuť navštívit nejluxusnější hotel světa Burj Al Arab (Burj Al Arab – česky Burdž Al Arab – arabská věž).

Burdž al-Arab (v angličtině Burj al-Arab „Věž Arabů“) je luxusní hotel v Dubaji, druhém největším městě Spojených arabských emirátů. Krátce po svém slavnostním otevření 1. prosince 1999 začal být označován jako první „sedmihvězdičkový hotel“ na světě.

S výškou 321 metrů je i nejvyšším světovým hotelem. Leží na umělém ostrově asi 260 metrů od pláže Džumeríja (Jumeriah) a s pevninou jej pojí soukromá cesta. Tvarem připomíná lodní plachtu, v 28. patře na straně přivrácené k pevnině má vlastní heliport a ve výšce 200 metrů je na straně odvrácené vyhlídková restaurace s výhledem na celý Perský záliv.

Provozovatelem hotelu je společnost Jumeirah Group, provozující i nedaleký Jumeirah Beach Hotel a Emirates Towers, ale i další budovy v Dubaji a Londýně

Více informací je třeba na webu http://dubaj-info.cz , http://cs.wikipedia.org/wiki/Burj_al_Arab , http://dubaihotel.ws/

Sdílejte článek přátelům:
Tip na příspěvek:  Využívejte a měříte svůj čas efektivně? Máme tip na online nástroj na měření a vyhodnocení času
, ,
Show Buttons
Hide Buttons