Úspěšný Startup i bez inkubátoru?

Při zakládání nebo při rozběhu nového startupu je zažité že bez inkubátoru to prostě nejde, nebo je to velice obtížné. Ano, v poslední době rozmachu startupů k úspěšnému projektu nějaký ten inkubátor určitě pomůže. Ukáže tu správnou cestu, může nabídnout důležité kontakty, pomoc s hledáním investorů, prostory, administrativu či získané zkušenosti.

Zaujala mě však myšlenka projektu 2FRESH Ideas, který chce tuto podporu nových projektů řešit trochu jinak a s novým přístupem. Dovolím si zde citovat větu z webu autorů myšlenky, se kterou musím částečně souhlasit.

„Věříme, že klíčem úspěchu jsou lidé – nikoli investorské peníze nebo pracovní prostory.“

Za projektem 2FRESH Ideas stojí lidé z digitální agentury 2FRESH.

logo projektu 2FRESH Ideas

logo projektu 2FRESH Ideas

Proč zvolit pro svůj startup právě 2FRESH Ideas?

Jak píší lidé z 2FRESH ve svých textech o projektu, chtějí se odlišit od ostatních inkubátorů hlavně samotným přístupem ke startupu. Nechtějí jen radit a chlubit se zkušenostmi či referencemi, ale chtějí se stát jakýmsi průvodcem celého projektu a stát se jeho důležitou součástí.

Padesátičlenný tým lidí z 2FRESH již prošel mnoha letými zkušenostmi z komerčního prostředí, kdy nejlépe poznáte vaše chyby a ponaučíte se z nich, nebo jaké to je začínat od nuly. Mají zkušenosti jako specialisté na digitální komunikaci či služby a produkty. A věří, že tím pravým klíčem k úspěchu jsou právě lidé.

V oboru nejsou žádným nováčkem a mají za sebou start již dvou byť vlastních projektů a to SMS ticket a Costlocker nástroj na měření efektivity práce a ziskovosti projektů.

Tip na příspěvek:  Microsoft představil betu nové aplikace pro vývojáře Visual Studio LightSwitch

Více informací se dozvíš na www.2freshideas.com.

Záleží už jen na každém, koho určí jako partnera pro svůj nápad a s kým budou procházet a zároveň sdílet úspěchy nového projektu.

Poznámka: Tímto článkem jsem určitě nechtěl nějak zpochybnit současné inkubátory. Jen jsem chtěl ukázat novou možnou alternativu, které se budou určitě rychle rozšiřovat.

Věřím, že využití inkubátoru má své kouzlo a opodstatnění. Taktéž kontakty a dobré investory budete určitě pro úspěšný start potřebovat. Jen jsem chtěl upozornit na tým nadšených a odhodlaných lidí (odborníků), kteří se chtějí stát součástí tvého projektu.

Nadšení s dobrým nápadem je nezbytnou součástí úspěšného projektu, avšak také to není vše. Je to jen jeden ze základních kamenů, na kterém se dá dále pracovat nebo rozvíjet myšlenku.

Budu rád když se zde v komentářích podělíte o zkušenosti se začínajícím startupem, a pomůžete tak ostatním při rozhodování a výběru partnera či vhodného inkubátoru pro jejich nový projekt.

Také nezapomeňte, že i zde na WebiTechu máte prostor k propagaci nových projektů.

Sdílejte článek přátelům:
, , , , , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons