Trvalé odkazy a vyhledávač – indexování stránek

Informace pro návštěvníky novinek na mém webu. Měním své trvalé odkazy u článků na tomto webu. Jelikož v poslední době klesla návštěvnost jednotlivých článků z některých vyhledávačů rozhodl jsem se k této změně. Jde o jednu ze základních SEO optimalizací, ale není to hlavním důvodem této změny. Snažil jsem se přijít proč návštěvnost stagnuje či někdy dokonce pokulhává za průměrem.

 Změna bude vypadat asi následovně např.

 Původní URL http://novinky.enachod.cz/?p=29844

Nová URL http://novinky.enachod.cz/nazevclanku/

 Byl jsem překvapen za čím to může jít. Pravděpodobně tomu je z důvodu že jeden nejmenovaný portál – vyhledávač změnil formu indexování stránek a tudíž se mé některé stránky res. články propadly či někam ztratili do neznáma. Zajímavé je že u jiného je opak pravdou. Takže proto změna těch trvalých odkazů od které si slibuji opět rapidní nárůst návštěvnosti. Tato změna v odkazech určitě z krátkodobého hlediska přinese propad v návštěvnosti, ale ve výsledku očekávám rychlou návratnost a zvýšení návštěvnosti mých článků kterých už tu mám něco kolem 400.

 Také se tímto omlouvám za vzniklé potíže pokud někdo již využívá současné trvalé odkazy a děkuji tímto za pochopení. Hold internet je zdrojem nečekaných událostí rychlých vzestupů a pádů a pokud se chceme udržet v tomto internetovém prostředí tak se musím také přizpůsobit.

Vytvářejte pěkná URL a vyhledávače vás budou milovat

 Doufám že se tato změna v trvalých odkazech bude opět pro vyhledávače přijatelnější někdy také nazývána pěkná URL a bude opět indexována na předních pozicích , nebo tam kde si zaslouží být. Snad se nikomu nestane že svůj oblíbený článek nenajde, měl by se o to postarat plugin s názvem  Dean’s Permalinks Migration který se stará o migraci trvalých odkazů tak aby jste nalezli to co hledáte a neostaly některé stránky nedostupné.

Tip na příspěvek:  Jak nahrávat video z webové kamery či obrazovky počítače?

Pokud někdo máte podobné zkušenosti budu rád pokud mi je potvrdíte nebo rozumě vyvrátíte. To že jsem to měl udělat už na začátku startu těchto stránek mi ale nepište to už také vím. :)

Sdílejte článek přátelům:
, , , ,
Show Buttons
Hide Buttons