Fonty a písma ke stažení zdarma na Font Foundry

fonty zdarmaPotřebujete stáhnout fonty a písma zdarma. Už jsem tu jednou psal o českých písmech ke sažení zdarma v článku České fonty ke stažení zdarma. Opět zde představuji jednu webovou stránku která je zaměřena na stahování písma zdarma. Tento web si uvědomuje že písmo je nedílnou součástí designu, to je důvod, proč má jednu z největších sbírek freeware a shareware dostupných písem. Písmo poskytuje vysoce kvalitní od zkušených návrhářů a grafiků.

Jedinou podmínkou u použití písma označeného jako shareware Je abyste respektovali pravidla zmíněných na těchto stránkách. Většině autorů stačí jen žádost a potvrzení e-mailem, to není moc žádat výměnou za hodiny designérů času.

Na serveru The Font Foundry naleznete velké množství fontů a písem.

Na výběr máte z 680 fontů zdarma, která můžete procházet dle abecedy a ihned vyzkoušet jejich vzhled pomocí zkušebního textu přímo na webových stránkách. Pokud se vám některé budou zamlouvat tak není nic jednoduššího než že je označíte a stáhnete do svého počítače všechny najednou v komprimovaném stavu zip. Tato stránka je věnována fontům a písmu v celém světě takže můžete narazit na problém absence české diakritiky. Pak doporučuji navštívit výše zmiňovaný článek kde jsem již psal na téma české fonty ke stažení zdarma.

Na Font Foundry je také statistika TOP 10 používaných fontů které má na prvním místě v současné době font CocaCola dále pak Abaddon, Esperanza, Beckett, Night Sky, Graffiti atd.
Také naleznete sekci FontTools kde si můžete stáhnout nejrůznější programy pro práci s fonty a písmem např. The Font Creator Program, FontLister, Fonter, Typograf, ABC 95.

Web Font Foundry naleznete na adrese www.fontfoundry.com .

Sdílejte článek přátelům:
Tip na příspěvek:  Pipe přichází a novou možností na Facebooku
, ,
Show Buttons
Hide Buttons