Tip na web – Největší loď světa Oasis of the Seas

Při brouzdání po internetu. jsem narazil na velice povedený, zajímaví web, a chci se zde s Vámi o něj krátce podělit.

Doména nesoucí název oasisoftheseas, pro nás představuje prezentaci největší osobní zaoceánské lodě společnosti Royal Caribbean International. Loď nese jméno stejně jako doména Oasis of the Seas. Je prvním plavidlem svojí třídy.

Pohon plavidla o hrubé prostornosti 225 282 BRT zajišťují tři otočně instalované lodní vrtule, jsou umístěny pod zádí (jedná se o poměrně nové zařízení firmy ABB, označované Azipod, které tak současně nahrazuje kormidlo). Každá z nich je poháněna elektromotorem o výkonu 20 000 kW; pohon lodi je tedy dieselelektrický. Elektrickou energii pro celou loď dodávají generátory poháněné šesti vznětovými motory Wärtsilä, tři typu 16V46D (každý o výkonu 18 480 kW) a tři motory 12V46D (každý o výkonu 13 860 kW). Web naleznete na adrese www.oasisoftheseas.com .

Oasis_web_camMě osobně taky velice uchvátila web kamera na lodi a v podpalubí. Na výběr máte několik web kamer které můžete online sledovat za plného provozu. Na takové lodi snad už ani nemůžete vnímat že plujete, ale určitě není nad osobní zkušenost, o kterou se bohužel nemůžu podělit jelikož jí nemám :( .

No, nemá cenou to zde moc rozebírat, prostě se jedná jen o tip na web který mě zaujal.

Více o webu na doméně nesoucí jméno www.oasisoftheseas.com

Při hledání informací pro tento článek jsem také použil informace uvedené zde : http://cs.wikipedia.org/wiki/MS_Oasis_of_the_Seas

Sdílejte článek přátelům:
Tip na příspěvek:  Mobilní aplikace podceňují Off-line režim. S eWay-CRM 5.0 lze pracovat odkudkoliv.
, , ,
Show Buttons
Hide Buttons