Sledujte aktivity návštěvníků webových stránek online a v reálném čase

webových stránek online Služba Google Analytics přináší novinku zatím v BETA verzi a to sledování aktivity návštěvníků webových stránek online a v reálném čase.

Osobně jsem tuto možnost uvítal a nemusím tak využívat jiných služeb které zbytečně zpomalují načítání webové stránky nebo jsou nějak podmíněny reklamou atd.

Službu v reálném čase naleznete na webu Google Analytics. Předpokládám že již tito službu znáte, ale ne každý ví o této nové funkci kterou tu chci zmínit.

aktivity návštěvníků

Naleznete jí  na domovské stránce v levém sloupci nahoře. Po rozkliknutí se zobrazí možnosti a to Přehled, lokality, Zdroje návštěvnosti a Obsah. K prohlížení grafů v reálném čase je podmínkou využití moderních webových prohlížečů které jsou podporovány jako jsou Chrome, Firefox, IE9 a novější plus prohlížeč Safari.

V prvním kroku Přehled se zobrazují informace o počtu aktivních uživatelů, nejčastějších odkazujících stránek, nejlepší aktivní stránky, nejčastější klíčová slova a umístění na mapě a to vše v reálném čase. V dalším kroku Lokality se můžete podívat na mapě ze kterých zemí přicházejí návštěvníci stránek. V kroku Zdroje návštěvnosti vidíte jak již napovídá název veškeré zdroje návštěvnosti. No a na konec v sekci Obsah přehled právě navštěvovaných stránek.

Závěrem zde chci říci že se jedná o další povedený krok ze strany Gogolu který nabízí jednoduše a přehledně zobrazovat informace o uživatelích v reálném čase které vám pomohou nejen při optimalizaci webu a dalším rozvoji webových stránek.

Sdílejte článek přátelům:
Tip na příspěvek:  Zjistěte kdo opisuje a kdo vám krade data z webu?
, , ,
Show Buttons
Hide Buttons