Prodej to co umíš na Fobo.cz

foboFobo.cz je nový webový portál, kde může kdokoliv prodat to, co umí. Cílem je pomoci lidem s prodejem jejich služeb – ať už je to cokoliv. Web je zaměřen hlavně na služby ze života, nejedná se tedy o tržiště pouze online služeb. Na Fobo.cz naleznete například hlídání dětí, doučování jazyků, hru na hudební nástroje, nabídky fotografování, masáže a další.

Každou službu jde zacílit jen na určité město, takže se nabídka zobrazí jen lidem z okolí a díky tomu nebude problém s dopravou.

Jak Fobo.cz vzniklo?

Na začátku byl samozřejmě pouze nápad. Chtěli jsme lidem umožnit prodávat své dovednosti a služby v jejich lokalitě. V prosinci roku 2013 jsme začali s vývojem, který trval až do letošního dubna. 4 měsíce programování a navrhování nám dalo celkem zabrat a konečně už máme hotovo. Celý portál se začíná pomalu rozebíhat a lidem se náš nápad velice líbí. Občas nám dojde pochvalný email, který dokáže neskutečně potěšit.

Autoři tohoto projektu

V pozadí tohoto projektu stojí 2 dobří kamarádi Jiří Šťastný a Jindřich Kuba. Oba jsou studenty vysokých škol a nadšenci do internetu. S vývojem si zatím vystačí sami nehledají nějakou posilu.

“Potkali jsme se minulý rok v Liberci a od té doby společně pracujeme. Fobo.cz je náš první veliký projekt a dáváme do něj všechno své úsilí. Budeme rádi, když nás podpoříte jak na Facebooku, tak i případnou přidanou službou.”

Pár zajímavostí

Fobo.cz je naprogramované v PHP frameworku Nette. Vzhled webu je postaven na základech Bootstrapu od Twitteru. Jen pro představu, zdrojové soubory čistého kódu zabírají přes 960 kB. To je přibližně 17 420 řádků kódu. Hostujeme u společnosti Wedos a jsme na to pyšní :) Hodiny strávené vývojem by se daly počítat spíše na dny, občas pracujeme dlouho do noci, ale to je přece potřeba.

Tip na příspěvek:  Propagace na SlideShare? Na internetu se nemusíte prezentovat jen pomocí www stránek!

Nějaká rada na závěr?

Je lepší pracovat na jednom projektu a dělat věci pořádně – zaměřit se přímo na cíl a jít správným směrem. Pokud máte zajímavý nápad, nenechte se odradit a zkuste ho realizovat. Případný neúspěch Vám dá mnoho zkušeností, které by jste jen těžko někde vyčetli.

Sdílejte článek přátelům:
, , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons