Pipe přichází a novou možností na Facebooku

Tato nová služba Pipe (roura) odstartovala do ostrého provozu.

Potřebujete poslat až 1GB soubor svému příteli?

Pipe je integrováno pomocí app do facebooku a umožňuje posílat až 1GB velká data pomocí této sítě svým přátelům.

Přenášení souborů probíhá z počítače do počítače (princip P2P), takže rychlost přenosu záleží pouze na poskytovateli internetu případně vaším nastavení a samozřejmě partnerem, kterému data či soubor posíláte. Z tohoto také vznikl název Pipe tedy ROURA.

Autoři Pipe slibují jednoduché a bezpečné používání této služby. Soukromí je zaručeno právě metodou přímého spojené mezi počítači.

pipe

Pokud chcete poslat nějaký soubor a nejste zrovna oba online, můžete využít schránku, kde můžete mít uložený až 100 MB soubor. Jakmile se adresát přihlásí, soubor bude automaticky stáhnut.

Pokud někdo dostane od někoho soubor pomocí využití Pipe nejprve bude odkázán na app Pipe. Pokud toto oznámen jednou potvrdí (schválí) v budoucnu již nebude znovu vyzván k této akci.

Vývoj této aplikace vznikl již v roce 2011, kdy malý tým nadšenců dal dohromady tento nápad. O rok později byla první testovací beta verze a v současné době máme k dispozici konečný produkt tohoto vývoje.

Pipe je ideální řešení pro posílání dat na facebooku!

Informace o aplikaci naleznete na adrese http://www.pipe.com. Funguje na principu Drag and Drop, tedy pomocí jednoduchého přetažení souboru do roury. Při použití grafiky této aplikace si nejde nevzpomenout a legendární hru Mario Bros.

Jsou podporovány všechny formáty souborů až do velikosti 1GB.

Sdílejte článek přátelům:
Tip na příspěvek:  Nahlédněte pod pokličku našeho nového ebooku!
, , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons