Nepostradatelné aplikace po Vaši doménu a webové stránky

pingdomJste programátorem či provozovatelem webových stránek? Pokud ano tak jistě oceníte tuto radu na web který se zabývá několika užitečnými pomůckami pro domény a webové stránky. Web nesoucí jméno Pingdom tools je rozdělen do třech základních složek které zde stručně popíši a poradím jak to funguje. Ve všech třech záložkách je nutné nejprve zadat vaši doménu s kterou chcete pracovat a vše ostatní už udělá web za vás.

Z prvé jde o funkci která měří dobu načítání webových stránek.

V této první záložce se nejprve automaticky načte kompletní HTML stránka včetně všech objektů (obrázky, CSS, JavaScripty, RSS, Flash a rámů / iframe).  Tímto dochází k napodobení způsobu jakým dochází k načtení stránky ve webovém prohlížeči. Výsledkem je tak doba načítání všech objektů, a je zobrazen vizuálně a s časem. Můžete si zobrazit seznam objektů, ať už v pořadí načítání nebo jako hierarchie.  Hierarchie zobrazení umožňuje zjistit, které objekty jsou propojeny například s CSS v souboru atd. Každý test také ukazuje statistiky načtení stránky, jako je celkový počet objektů, celkové doby načítání a velikost včetně všech objektů.

Za druhé – Test DNS serveru a nastavení pro název domény

Správné nastavení DNS je životně důležité pro webové stránky a jejich hlavní funkci. DNS test vám pomůže najít chyby v nastavení DNS, a ověří že vaše doménové jméno bylo nastaveno správně.

A za třetí – Test síťové připojení k serveru neboli po našem ping (odzva)

img_ping_explanationJednoduše po zadání Vaší domény zjistíte ping nebo traceroute (odezvu ).

Co je vlastně ten ping: (anglicky Packet InterNet Groper) umožňuje prověřit funkčnost spojení mezi dvěma síťovými rozhraními (počítače, síťová zařízení) v počítačové síti, která používá rodinu protokolů TCP/IP. Ping při své činnosti periodicky odesílá IP datagramy a očekává odezvu protistrany. Při úspěšném obdržení odpovědi vypíše délku zpoždění (latence) a na závěr statistický souhrn.  Více na http://cs.wikipedia.org/wiki/Ping

Tip na příspěvek:  Super šest online aplikací na jednom místě nejen pro správu fotografií a textu.

A na závěr kde je výše zmiňovaný web o kterém tu píší  http://tools.pingdom.com

Sdílejte článek přátelům:
, , ,
Show Buttons
Hide Buttons