Nekoukejte do zdi, ale proběhněte se po Londýně

Spoteee [Spotý], vítěz pražského adVENTURE2 a stříbrný nedávno skončeného tříměsíčního startup akcelerátoru StarCube v Brně. To jsou dva velké úspěchy, na které tento tým dokázal dosáhnout již po šestiměsíční práci na svém projektu.

Ale co je Spoteee a jaký problém řeší? Tým Spoteee natáčí složitou kamerovou technologií videa s vysokým rozlišením, která umísťuje do fitness center před běžecké pásy. Běžec si pak díky nim může pustit trasu například z přírody, českých či zahraničních měst a bude si připadat, že běží venku. Nemusí se tak již koukat do zdi, nebo sledovat nezáživný TV program. Nyní se může dívat na videa, která mu pomohou se v mysli přenést mimo posilovnu.

Spoteee

Jejich technické řešení je takové, že před běžecký pás umístí širokoúhlou obrazovku a pod ni připojí své vlastní miniPC. Z toho se přenáší signál do TV a běžec si tak může v přehledném menu vybrat trasu, která se mu bude nejvíce líbit a bude mu nejvíce vyhovovat.

Na projektu pracuje tým pěti mladých kamarádů, kteří díky svým znalostem a předešlým zkušenostem dokáží překonat většinu překážek, které jim nový projekt přinesl. Není to jen o složitém natáčení a náročné úpravě potřebné techniky, ale také o úpravě operačního systému přímo na míru, návrhu veškerého designu, samotného kontaktu se zákazníky a mnoho dalšího.

Služba byla v testovací fázi vyzkoušena na více než 100 lidech a přes 90% lidí bylo nadšených. Nyní již běží ostrý provoz ve 3 nejznámějších brněnských posilovnách, a tak si další stovky uživatelů mohou zpříjemnit svůj pobyt na běžeckém páse.

Tip na příspěvek:  Originální online chat který nemá obdoby – super zábava

Pokud se i Vy máte zájem podívat na kousek z práce Spoteee, klikněte na odkaz jejich promo videa.

Spoteee  Spoteee

Let´s go running and discover the world. Spoteee.

Sdílejte článek přátelům:
,
Show Buttons
Hide Buttons