Nejlepší způsob získáváni kvalitních zpětných odkazů

Na internetu je mnoho způsobů jak získat zpětné odkazy na váš web, nebo jak si je prostě koupit či vydražit na nějakém aukčním portálu. Zpětné odkazy tzv. Linkbuilding  je jeden ze základních kamenů pro SEO.

Pokud jsou vaše zpětné odkazy kvalitní, získáváte větší návštěvnost a lepší hodnocení od vyhledávačů což má za následek lepší pozici při vyhledávání atd. Na toto téma již bylo a je pořád psáno spousty článků a tak se zde nechci opakovat a chci jen vypíchnout tu pro mě podstatnou věc, která je asi nejdůležitější.

Hodně webů se snaží získat odkazy za každou cenu i za cenu spamování a podobných taktik. Možná to může zvýšit krátkodobou návštěvnost, ale to je všechno. Také pozor při nakupování zpětných odkazů na to kde bude vaše URL umístěna a od koho ji kupujete.

Na internetu kolují různé informace, že některé stránky díky této metodě ať už že prodávali zpětné odkazy, ale také pro ty co tento způsob získávání odkazů využili nějakým způsobem vyhledávače snížili hodnocení webu.

Nepodceňujte inteligenci vyhledávačů !

Pokud už někde chcete získat zpětný odkaz taky největší účinnost to má ze stránek s relevantním a tematicky příbuzným obsahem jako na vašem webu. Nezapomínejte, že vyhledávače se čím dál více snaží přizpůsobit uživatelům internetu, a chovat se přesně jako ony.

Nejpoužívanější metody Linkbuildingu jsou výměna odkazů, registrace do katalogů, nákup odkazů, tvorba PR článků, psaní do diskuzí, blogování, bookmarking atd.

Tip na příspěvek:  Prezentace díky internetu, je zase o něco jednoduší díky portálu FACEWALLET

Nejdůležitější je obsah webové stránky

Hlavním faktorem je především obsah webové stránky a to zejména jeho textová část. Tu hodnotí vyhledávače jako z jednu hlavních a klíčových oblastí pro řazení ve výsledcích hledání. Je samozřejmě spousty dalších věcí které vyhledávače hodnotí a také algoritmy vyhledávačů jsou různé.

Cíl mají však společný!  Najít pro uživatele ten nejlepší výsledek.

Rozdíl v algoritmech vyhledávačů poznáte a vidíte na první pohled. Stačí si položit otázku? Proč jsem na Seznamu první a na Googlu až někde pozadu? Obdivuji každého kdo říká že umí optimalizovat pro konkrétní vyhledávač když algoritmy vyhledávačů nejsou veřejné. Jedinou pomůckou může být dodržování pravidel a doporučení vyhledávačů, které to zveřejňují na svých stránkách. Na toto téma jsem už psal článek  Jak optimalizovat webové stránky pro seznam? “.

Nejlepší způsob získáváni zpětných odkazů

Názory na toto téma můžou být různé. Moje osobní zkušenost, kterou mohu jen doporučit je nejlepší způsob získání zpětných odkazů tak že píšete web pro uživatele a vše ostatní už se udělá samo. Zní to velice snadno a jednoduše že. Ale je to pravdu pravda pokud píšete kvalitní články a děláte web opravdu pro lidi tak si vás najdou a rádi na vás budou odkazovat. A právě tyto odkazy jsou ty nejhodnotnější jaké můžete na webu získat, a které přinesou očekávané a stabilní výsledky jaké od webu očekáváte.

Závěrem: Při psaní textu pro web a tvorbě webu si uvědomte, pro koho to děláte a co je účelem webové stránky. Také nezapomínejte že je spousty stránek které mají denní návštěvnost v tisících, ale ne všechny stránky jsou na tom tak že by tam chtěl třeba někdo koupit reklamní prostor a radši se obrátí na méně navštěvovaný web , na který chodí právě uživatelé jeho cílové skupiny. A právě k tomu slouží kvalitní zpětné odkazy které toto mohou jen a jen podpořit.

Sdílejte článek přátelům:
, , ,
Show Buttons
Hide Buttons