Náhrada komerčního programu online a zdarma – převod grafickéo obrazu na text OCR

free_ocrJedná se o aplikaci na internetu na webové adrese www.free-ocr.com  Jedná se o bezplatnou online aplikaci OCR (Optical Character Recognition. Hlavním úkolem toho webu je získat text z libovolného obrázku. Použití je zdarma a bez nutnosti registrace či zadávání Vaší emailové adresy, jediné co potřebujete je připojení k internetu a obrázek který chcete převézt na text.

Tato online aplikace podporuje grafické soubory JPG, GIF, TIFF BMP nebo PDF. Jediným omezením je, že snímky nesmí být větší než 2MB, a širší nebo vyšší než 5000 pixelů a limit 10 obrázků za hodinu. Mezi podporované jazyky patří bulharština, Katalánština, čeština, dánština, holandština, angličtina, finština, francouzština, němčina, řečtina, maďarština, indonéština, italština, lotyština, litevština, norština, polština , portugalština, rumunština, ruština, srbština, slovenština, španělština, švédština, Tagalog, turečtina, ukrajinština, vietnamština.

OCR je zkratka pro rozpoznávání znaků opticky.  OCR software umožňuje extrahovat text z obrázku a přeměňit jej na upravitelný text do dokumentu. Potřebujete-li text z obrázku nemusíte ho pracně přepisovat. Jen nahrajete scanovaný text a pak použijete tuto aplikaci OCR nástroj pro převod do upravitelný textu.

Přes to doporučuji po použití této OCR aplikace text překontrolovat zda je převod proveden v pořádku a neobsahuje nějaké nejasnosti.

Sdílejte článek přátelům:
Tip na příspěvek:  Jak sehnat peníze na dobrý nápad či projekt?
, , ,
Show Buttons
Hide Buttons