Kde surfují vaše děti? Jak zablokovat nevhodný obsah internetu?


Na internetu se objevila služba, kterou může využít každý, kdo chce blokovat nevhodné stránky na internetu. Jedná se o možnost jak blokovat více než milion webových stránek.

Aplikace nesoucí název i-bezpecne vám pomůže vyřešit problém s blokováním nevodných stránek. Využití najde zejména ve firmách, školách, ale i domácnostech, kde chcete například ochránit své děti před nevhodným (závadným) obsahem na internetu kterého je pořád dost a dost. Nestačí spoléhat na webové vyhledávače, které se snaží tento obsah filtrovat, ale ne každý je dokonalý. V posledních dnech jste se mohli dočíst např. že Google upravil své indexování a hodnocení webu tak aby nevhodný obsah webu a stránky s ním kleslo hodnocení a snížilo se tak riziko že budou vystupovat na předních pozicích ve vyhledávání.

Jak služba www.i-bezpecne.cz funguje?

Služba funguje na základě vlastní databáze webových stránek, u kterých se vyskytuje nevhodný obsah. Stránky jsou seřazeny do 11 kategorií, v nichž je obsaženo více jak milion domén. Jedná se o následující kategorie agresivní, alkohol, drogy, extremismus, gambler, chaty, online hry, proxy, sex, slevové portály, sociální sítě, viry (malware/spyware), warez/hacking, zbraně.

Kolik to stojí?

Registrace je ZDARMA a můžete ji využít zdarma v domácnosti i ve vaší firmě. Po registraci obdržíte obratem uživatelské jméno a heslo pro administraci. Po přihlášení můžete editovat kategorie, které se rozhodnete blokovat. Tento seznam si upravíte dle vlastních potřeb tak aby vyhovoval právě vám. Pokud budete chtít blokovat i jiné stránky využijete vlastních blacklistů (stránky, které chcete navíc blokovat) či whitelistů (stránky, které nechcete blokovat).

Tip na příspěvek:  Webové kamery online

Pro vlastní blokování je využit systém DNS. DNS servery si nastavíte na Vašem routeru, DHCP serveru, nebo přímo na jednotlivých PC a ty se postarají o vše ostatní.

Jak službu nastavit?

Do tohoto tématu bych se raději nepouštěl a doporučil bych nápovědu přímo na stránkách projektu, kde jsou informace aktuální a nedojde tak k nepřesnostem.

Jen ve stručnosti o nastavení a co budete potřebovat?

  • Musíte být zaregistrováni
  • V administraci musíte mít zavedenu Vaši veřejnou IP adresu
  • V administraci si označíte kategorie, které chcete blokovat
  • Nastavení routeru/DHCP serveru/PC DNS servery

Na závěr budu rád za vaše zkušenosti s tímto projektem případně na další tip jak se ochránit před nevhodným obsahem z internetu.

Sdílejte článek přátelům:
, , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons