Jak vytvořit XML Sitemap – Google sitemaps online hned a zdarma!

Jste majitelem webových stránek které neobsahují soubor Google sitemaps – sitemaps.xml. Pokud ne urychleně tak učiňte jelikož tento soubor je jakousi mapou pro indexaci stránek ve vyhledávači jako jsou MSN, Yahoo a hlavně Google. Proč tak neučinit když to jde jednoduše zdarma. tento soubor obsahuje všechny URL adresy vašeho webu.

Vytvoření tohoto souboru je na první pohled velice těžká záležitost, ale s pomocí této online aplikace XML Sitemap Generátor je to hračka. S touto aplikací XML Sitemap Generátor navíc získáte soubor ROR Sitemap, který je nezávislý XML formát pro jakékoliv vyhledávače.

Co je u tohoto souboru velice důležité?

Co je u tohoto souboru velice důležité při aktualizaci webových stránek zároveň aktualizovat tento soubor. Osobně jsem této xml mapě dříve nevěnoval moc pozornosti a když jsem ji vložil do jednoho z mých webů tak se zvětšila návštěvnost právě z výše zmiňovaných vyhledávačů v řádu desítek procent.

Tento nepostradatelnou online aplikaci naleznete na webových stránkách www.xml-sitemaps.com Po zadání Vašich údajů o webu pro který chcete tuto xml mapu vygenerovat už jen zadáte email na který bude požadovaný soubor odeslán. Pak až jen stačí vložit do kořenového adresáře webu a vědět že jste pro vyhledávače a vyhledávací roboty udělali snadnější přístup pro načítaní adres na stránkách.

Závěrem soubory které budou vygenerovány tímto XML Sitemap Generátorem  (XML, ROR, text, HTML)

  • XML sitemap určený pro vyhledávače Google, Yahoo a další.
  • Text sitemap  jednoduchý seznam všech vašich stránek v textovém souboru.
  • ROR sitemap, jde o nezávislý soubor v  XML formát pro ostatní vyhledávací roboti a vyhledávače.
  • HTML mapu určenou k tomu, aby jste ji případně vložili na svůj web a umožnili tak návštěvníkům se  snadno navigovat po webových stránkách.
Tip na příspěvek:  Jak stáhnout flash ze stránek? Návod na stažení swf souboru do pc z www stránek

Pokud chcete ještě tuto věc o něco vylepšit tak jděte do vašeho Google Webmaster účtu a přidejte vaši sitemap URL. např. http://webitech.cz/feed/.

Další informace můžete najít na oficiálních stránkách www.sitemaps.org

Sdílejte článek přátelům:
, , , ,
Show Buttons
Hide Buttons