Jak vytvořit video tutorial online bez speciálního softwaru

video tutorialJste majitelem webových stránek nebo blogu a chcete na něj vložit video tutoriál, nebo si chcete prostě jen vytvořit video návod nebo prezentaci kterou můžete jednoduše sdílet i na YouTube? Pokud Vaše odpověď zní ANO je zde k dispozici jedna online aplikace v základní verzi zdarma které slouží právě k těmto účelům.

Online aplikace s názvem Screencast-O-Matic v sobě skrývá mocný nástroj snímání obrazu na pc který usnadní spoustu práce , ale i financí za speciální software který toto umožňuje.

Trend chování uživatelů na internetu v poslední době směřuje spíše ke sledování jednoduchého video návodu než pročítaní různých článků a složitých návodů. Obliba těchto videotutorialů stále roste ať už se jedná o různé manuály či návody ke hrám a programům atd.

Pokud publikujete články a chcete zvýšit jejich kvalitu je často vhodné je doplnit právě o video návod, který dodá vašemu článku daleko větší hodnotu a nepochybně i informace, které se do textu prostě nevešli nebo nedají dokonale popsat.

Screencast-O-Matic je v základní verzi zdarma tudíž také má některá omezení. Mezi ty podstatné patří omezení časového limitu na 15 minut a automatického vložení loga této aplikace do nahrávaného videa. Můžete také využít i placenou verzi která není nijak finančně náročná a využít tak spoustu dalších možností a minimalizovat tak veškerá omezení této online aplikace.

Technické informace k aplikaci zdarma:

  • webová adresa aplikace Screencast-O-Matic : http://www.screencast-o-matic.com
  • nahrávání v délce 15 minut
  • jednoduchý upload na YouTube HD
  • ukládání do PC ve video formátech MP4, AVI, FLV movie
  • nahrávání z webové kamery
Tip na příspěvek:  Něco doma potřebujete a nemáte to? Nový projekt je tu!

* podmínkou správného chodu programu je instalace Java pluginu ve vašem internetovém prohlížeči.

Pokud se rozhodnete pro placenou verzi cca. 12 dolarů ročně získáte více možností využití aplikace Screencast-O-Matic.

Sdílejte článek přátelům:
, ,
Show Buttons
Hide Buttons