Jak vybrat správný kancelářský nábytek?

INZERCE:  Pro mnohé z nás je kancelář pověstným druhým domovem. Často v ní trávíme i víc času než doma. I to je jeden z důvodů, proč se vyplatí si kancelář dobře zařídit. Navíc pokud se v ní budeme cítit dobře, projeví se to i na naší práci – budeme nejen spokojenější, ale i efektivnější.

Nepředstavujte si to ale tak, že si místo kanceláře zařídíte hrací koutek či klubovnu. Myslete na to, že v kanceláři se budete setkávat se svými stávajícími či potenciálními klienty. Měla by na ně zapůsobit příjemným, ale zároveň i důstojným dojmem.

Účel a funkce

Při výběru kancelářského nábytku myslete především na jeho účel a funkci. Pokud jste například architekt, budete potřebovat především velkou pracovní desku. Jestliže máte mladou komunikační společnost, musíte kancelář uzpůsobit tak, aby vypadala svěže a otevřeně.

Některé věci ale mají všechny kanceláře společné – nábytek by měl být kvalitní, funkční a musí ladit se zbytkem interiéru. Zároveň by měl být dobře omyvatelný a snést každodenní používání. Co se týče barev, sázkou na jistotu jsou světlé přírodní barvy, které pak můžete snadno kombinovat s výraznějšími doplňky. Moderní kancelářský nábytek má navíc výhodu v tom, že si jej můžete nastavit podle svých potřeb.

Nastavitelná výška židle i stolu

To platí především pro psací či počítačový stůl a kancelářské křeslo – dvě věci, bez kterých se zkrátka neobejdete. Nastavitelná výška židle i stolu je velmi praktická věc. Vzhledem k tomu, že je budete využívat velmi často, pokud byste zvolili špatnou velikost, mohli byste to odnést velkými problémy se zády. Stůl by zároveň měl mít dostatečně velkou desku, aby se na ni vešlo vše potřebné.

Tip na příspěvek:  Kvalitní web musí vytvořit profesionálové

Nevybírejte ale jen podle ceny, ne vždy totiž vysoká cena znamená i vysokou kvalitu. Naopak sehnat můžete vhodný psací stůl i kvalitní kancelářská křesla levně.

Jak kvalitní křesla poznat? Mají stabilní základnu s pěticípou hvězdicí s kolečky, nastavitelnou nejen výšku celého křesla, ale i opěrek, jsou v případě potřeby vybavena i podpěrkou hlavy a mají kvalitní provedení. Jejich čalounění je snadno omyvatelné a dobře rozkládá teplotu, tlak i vlhkost.

Vše musí ladit

Kromě kvality je u kancelářského nábytku důležité i to, aby spolu jednotlivé kusy ladily. Pokud máte obavu, že nábytek sladit nedokážete, existuje i pro vás šikovné řešení – kancelářské nábytkové sestavy. Ty většinou obsahují kancelářské křeslo, stůl a skříně, jež jsou už předem sladěné profesionálními designery. Skříně a regály vám navíc zabrání v tom, aby se z vaší kanceláře stalo skladiště. Všechno si budete moci uspořádat přesně podle svých potřeb.

Dbejte na detail

Nezapomínejte ale ani na drobnosti. Právě ty dodají vaší kanceláři příjemnou a útulnou atmosféru. Vyberte si proto například pěkné plakáty či obrazy s oblíbenými motivy a na stůl si vystavte fotky svých blízkých.

Sdílejte článek přátelům:
Tagged
Show Buttons
Hide Buttons