Jak udělat úspěšné webové stránky s velkou návštěvností

Mnohokrát jsem si tuto otázku pokládal a přemýšlel o projektu který se chytí na internetu a získá velkou návštěvnost. Pokud se podívám do statistik návštěvnosti tak je určitě na prvním místě zábava a to ať ve smyslu online hry, herní weby s návody atd. Mezi další patří také různé seznamky, stránky zaměřené na sex atd. Jako další nechybí stahování mp3 i filmů. Někdy pochybuji o tom zda takto navštěvované weby jsou legální , ale o tom se tu nechci zmiňovat. Také hitem dnešní doby jsou sociální sítě typu facebook a spoustu stránek zaměřených na filmové trháky typu twilight či televizní pořady různého žánru (vaření, superstár, jak se staví sen atd.)

Takže pokud chcete web s velkou návštěvností tak určitě nějaký typu výše zmiňovaných. Ale nastává otázka zda web s velkou návštěvností také přinese větší zisk. Nevím jaké máte zkušenosti vy , ale já mám zkušenost s tím že více ziskové stránky jsou spíše ty s menší návštěvností , ale s kvalitním obsahem. Asi jde o to že pokud jsou na stránkách informace s určitou tématikou tak je větší pravděpodobnost že návštěvník stránek klikne na placený (sponzorovaný) odkaz než když si chce zahrát nějakou online hru na spec. webu tah ho asi placený odkaz třeba jak zhubnou nebude moc zajímat.

Takže první otázka     Chcete velkou návštěvnost nebo děláte stránky pro zisk?

Pokud se rozhodnete pro  návštěvnost tak hurá do toho . Na internetu je spoustu reklamních či výměnných systému který vám toto umožní a velice rychle vám návštěvnost stoupne. Stačí se někdy podívat třeba na Toplistu a hned uvidíte spoustu stránek které pomocí těchto systémů mají mnoho návštěvníků. Taky se ale nezapomeňte podívat na dobu strávenou na tomto webu a odkud návštěvníci na web vstoupili.

Tip na příspěvek:  Webový server do kapsy – Jak testovat PHP offline

Takže otázka druhá     Má cenu tento web programovat a ztrácet s ním čas?

Dle mého názoru slouží hlavně internet získávání informací a proto by nový projekt měl být takto zaměřen. Pokud dostanete nápad tak máte vyhráno. A návštěvníky si najdou stránky sami pokud na nich bude kvalitní obsah. Budu rád pokud tu uvedete vaše zkušenosti a podělíte se s námi.

Sdílejte článek přátelům:
, , ,
Show Buttons
Hide Buttons