InPage – vaše webové stránky snadno

Když tak občas stojím v koloně nebo jedu v místech, kde projíždí pomalu větší množství aut, vždy objevím nějaké firemní vozidlo živnostníka či malé firmy, na kterém je kromě jiných uvedena i webová adresa. Kromě toho, že se stále objevují firemní prezentace na doménách třetího řádu u zdarma dostupných webhostingů, je možné se setkat také s firemními weby umístěnými u provozovatelů internetového připojení. Schválně, kolik z vás vídá adresy ve tvaru www. volny. cz/firma?

Myslím si, že vzhledem k současným cenám domén i základních webhostingových služeb už není na místě dávat své firemní prezentace někam k poskytovatelům internetového připojení jen proto, že to je zdarma. Nové weby se snad na podobných adresách už neobjevují, ovšem je tu jeden nezanedbatelný důvod, který vede majitele současných webů k tomu, aby je nikam nepřesouvali.

Tím důvodem je skutečnost, že sami neumí vytvářet webové stránky. Studentík, který jim je před deseti lety v zápalu nadšení vytvořil, je dnes bůhví kde a majitelé firmy ani pořádně neví, jak současný web zrušit, natož jak jej přestěhovat na jinou adresu. Trochu pomoci by jim v tom mohl například projekt firmy ZONER nazvaný inPage.

Naklikejte si firemní web nebo blog

inPage je řešení nabízející sestavení webu během několika kliknutí v administračním rozhraní. K webu můžete mít doménu druhého řádu (www . něco . cz) a především nepotřebujete žádné znalosti jazyka HTML, PHP, kaskádových stylů, JavaScriptu a dalších cize znějících výrazů. V inPage je připraveno několik šablon, které zahrnují rozvržení prvků na stránce, obrázek v záhlaví a barvy. Jednotlivé části šablony pak můžete v administraci jednoduše měnit – výchozí obrázek v záhlaví stránek nahradíte za fotografii ze své dílny, doplníte do něj text, případně přidáte logo firmy.

Tip na příspěvek:  Jak vytvořit XML Sitemap - Google sitemaps online hned a zdarma!

 

inpage-1 

Výběr šablony webu v inPage

Administrace inPage umožňuje především jednoduché vkládání obsahu. Ve vizuálním editoru nacvakáte text, nahrajete si obrázky, vytvoříte jednotlivé kategorie a na jejich základě vám pak vznikne navigační menu. Nedávno došlo k vylepšení inPage tak, aby bylo možné provozovat i firemní blog – perexy článků mohou být na požádání automaticky zobrazovány v nějakém výpisu.

 inpage-2

Vkládání obsahu do inPage

 

Obsah, navigace, vzhled webu… To však není vše. V ZONERu pamatovali na ty živnostníky, kteří chtějí prezentovat své výrobky pomocí jednoduché fotografie. To je jim samozřejmě umožněno, fotogalerií můžete mít hned několik. Jejich ovládání a příprava jsou dělány tak, abyste skutečně nemuseli mít nějaké hluboké znalosti počítačů nebo nějakého softwaru. Stačí, když budete umět vybrat obrázek v počítači a inPage se postará o zbytek – automaticky vytvoří náhledy a doplní vaše popisky na správné místo ve fotogalerii.

Já chci CSS!

Pokud se však nechcete spokojit s tím, že budete používat výchozí šablonu a máte nějaké znalosti kaskádových stylů, můžete si pomocí CSS vzhled webu upravit téměř libovolně podle svých představ. Vyberete si šablonu, jejíž rozvržení alespoň přibližně odpovídá požadovanému výsledku a na příslušné místo v administraci doplníte vlastní kaskádové styly. Bez problémů je můžete kombinovat s obrázky nahranými do inPage, takže máte nad webem plnou kontrolu. Pomocí stylů tak nastavíte úplně vše, nejenom barvy a chování odkazů.

inPage vs. open source a ti druzí

Vzhledem k tomu, že je inPage placený produkt, nabízí se otázka, jestli pro živnostníka, který se snaží ušetřit, kde může, není lepší nějaké open source řešení. Myslím si, že pro cílovou skupinu lidí, kterým je inPage určena, není zdarma stažitelné řešení webu tím pravým. Ať už se budeme bavit o Drupalu, WordPressu, Joomle, phpRS nebo jiných aplikacích, vždy bude nutné počítat s jejich instalací, která nemusí být pro každého triviální, bude nutné upravit šablonu vzhledu, vybrat takový webhosting, kde to bez problémů poběží, a nakonec stejně zaplatit nějakému studentíkovi, který si s tím bude vědět rady.

Tip na příspěvek:  Napojení WordPressu na platební bránu, včetně správy fakturace

 inpage-5

Ukázka firemních stránek postavených na inPage

Naproti tomu inPage je řešení, kde je vše již připraveno. Máte-li připraven obsah, stačí pár minut a web je na světě. inPage samozřejmě není jediné řešení, kde si lze naklikat web. V konkurenci však může uspět díky srozumitelnému administračnímu rozhraní a vyvážené nabídce funkcí – je tam vše potřebné a zároveň zde nenajdete nic navíc.

 inpage-4

inPage nepoužívají jenom živnostníci a firmy

 

V rámci kampaně na podporu domény .CZ připravila společnost ZONER software speciální akci, díky které můžete mít vlastní webové stránky za cenu domény .CZ – 240 Kč.

inPage je nejlepší pro osobní a firemní webové stránky, pro tzv. microsites na podporu služeb a produktů nebo MFA stránky. Akční cena 240 Kč + DPH zahrnuje registraci nebo prodloužení domény, systém pro vytvoření a správu webových stránek, webhostingové služby a schránky elektronické pošty. Vše kompletně připraveno pro Vaši úspěšnou prezentaci!

 

Pokud nemáte dostatek času na tvorbu webové prezentace, a přesto chcete mít kompletní, pofesionálně vytvořené firemní stránkypodle svých představ, využijte balíček Komplet, který zahrnuje návrh struktury webu, design, nastavení elektronické pošty a zoptimalizování obsahu pro lepší umístění ve vyhledávačích (Google, Seznam). Kompletní řešení na míru s doménou .CZ stojí 3 990 Kč.

 

Informace poskytl: ZONER software, a.s.,

Sdílejte článek přátelům:
,
Show Buttons
Hide Buttons