Fórum pro startupisty a začínající projekty

Dnes jsem se na internetu zaznamenal užitečný web, který určitě stojí minimálně za zmínku a krátké představení u nás na WebiTechu.

Jedná se o projekt resp. fórum StartupWeb.cz, který je hlavně určen (jak už napovídá i samotná doména) startupistům a začínajícím podnikatelům na všech úrovních.

Na internetu je spousty diskuzních fór, ale určitě pokud autor udrží takto specifické zaměření, věřím že přitáhne nejen začínající startupisty, ale také zkušené hráče z oboru nebojící se podělit o své zkušenosti a doporučeními.

startupweb

Náhled webového projektu StartupWeb.cz

StartupWeb běží na jednom z nejpoužívanějších systémů pro internetová fóra phpBB.

Otázky na autora projektu:

Kdo za tímto projektem stojí a proč vlastně StartupWeb vznikl?

StartupWeb.cz měl být původně „klub“ podnikatelů, ve kterém si měli členové navzájem pomáhat se začátky podnikání a s podnikáním vůbec, skrz obory (vývoj, grafika, právo, obchod, marketing, atd.). Od tohoto konceptu jsem brzy ustoupil a raději zvolil otevřenou formu diskuze nad projekty, která by měla pomáhat všem, kteří se zajímají o startupy, chtějí diskutovat, bavit se, scházet se, hodnotit, předvádět své dílo a podobně. Projekt provozuje Zdeněk Sabela, zatím neznáma osoba J na startupovém poli.

Máte nějaké osobní zkušenosti se začínajícím startupem?

Pár zkušeností se začínajícími projekty mám. Některé můžete vidět na fóru k sekci Startupy/weby. Nicméně i já sám mám stále co dohánět, řešit, ptát se, takže nejsem odborník na podnikání. To je také jeden z hlavních důvodů, proč jsem StartupWeb.cz spustil.

Máte v úmyslu po čase nějak tento projekt monetizovat?

Projekt jsem spustil jako nekomerční a u toho bych rád zůstal. Cílem je vytvořit otevřený prostor pro všechny startupisty, kteří se budou vracet a sdílet své příběhy s úspěchy, neúspěchy.

Tip na příspěvek:  Jak vytvořit skvělý web pro menší firmu: 3 věci, bez kterých se neobejdete

Mezi startupisty jsou velice oblíbené online aplikace. Používáte nějakou případně jakou by-jste doporučil začínajícím startupistům?

Ano, taky jich pár používám, rád zkouším nové aplikace a projekty. Vzhledem k vzrůstajícím nápadům na nové projekty jsem začal používat aplikaci Wunderlist a nemůžu si ji vynachválit. Určitě doporučuji všem, kteří plánují, úkolují.

Co by jste řekl čtenářům WebiTechu na závěr?

Nebojte se rozjet cokoliv Vás napadne, zkušenost je to neocenitelná. Budu rád, když se s Vaším projektem potkáme na fóru a budeme moci probrat vše, co je třeba pro start a chod.

Zdraví čtenáře WebiTech.cz Zdeněk Sabela.

Sdílejte článek přátelům:
, , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons