Dnes došlo k přepočtu PageRank a o co vlastně jde

PageRank je algoritmus pro ohodnocení důležitosti webových stránek, navržený Larry Pagem a Sergeyem Brinem, tvořící základ vyhledávače Google. (Jméno algoritmu je přeložitelné jako “hodnocení stránky” nebo též “Pageovo ohodnocení”. Podle vyjádření společnosti Google byl algoritmus pojmenován právě po Pageovi.

Algoritmus využívá strukturu hypertextových odkazů jako vzájemné “doporučování” stránek, ne nepodobné hodnocení vědeckých prací podle počtu citací. Na rozdíl od sledování počtu citací ale dovádí tento princip ještě dál: hodnocení stránky se nepočítá z prostého počtu odkazů, které na ni vedou, ale bere se v úvahu i hodnocení odkazujících stránek.

Pdrobné vysvětlení Vzorec PageRanku naleznete třeba na http://www.jakpsatweb.cz/seo/pagerank.html  nebo instalací jednoduché etility ze stránek http://www.google.com/intl/cs/toolbar/ie/index.html  Google toolbar
Vaše aktuální ranky můžete zjistit třeba na http://rank.webatlas.cz

(Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/PageRank )

Co je to S-rank

S-rank stránky je veličina, která by měla vyjadřovat důležitost každé stránky na českém webu. Počítá se zejména z odkazové sítě algoritmem, který zohledňuje jednak odkazy, které na stránku míří, ale i to, kam ze stránky odkazy vedou. (Zdroj: http://napoveda.seznam.cz/cz/hledani-fulltext-algoritmus-vyhledavani-razeni-vysledku-faq-dotazy.html )

Sdílejte článek přátelům:
Tip na příspěvek:  PDF online - Aplikace na úpravu PDF souborů zdarma
,
Show Buttons
Hide Buttons