Firmy a studenti to mají zase o něco jednodušší!

Na českém internetu se objevil nový prostor pro studenty vysokých škol usnadňující získat praxi od zavedených firem.

Projekt s názvem Praktikanti sídlící na stejnojmenné webové adrese Praktikanti.cz byl v těchto dnech spuštěn do testovacího užívání a to díky zakladatelům jménem David Dvořák, Matěj Ošanec , Jan Navrátil a Jakub Schejbal.

Paktikanti

Praktikanti.cz vytváří prostor nejen pro firmy, ale i pro studenty za účelem získání kvalitní praxe. Hlavním úkolem je pomoci studentům a vyřešit potřeby firem.

Proč využít služeb projektu Praktikanti?

  • Snadný přistup pro studenty k aktuálním nabídkám od zavedených společností
  • Studenti získají možnost napsat závěrečnou práci u některé z firem
  • Příležitost získat zkušenosti již během studia
  • Možnost spolupráce s potenciálním zaměstnancem
  • Firmy mohou zapojit studenty do vlastních projektů či získat nové možnosti spolupráce

Princip projektu spočívá v tom, že student přijde na webové stránky, kde si vybere praxi, která se mu vyhovuje a firma si pak vybere z uchazečů toho nejvhodnějšího kandidáta.

Otázky na autory:

Jak vznikla myšlenka na vytvoření projektu Praktikanti.cz?

Hledání praxe při studiu jsem si vyzkoušel na vlastní kůži. Jenže při procházení různých stránek, které se nabídkami praxí pro studenty zabývají, mě žádná nenadchla. Tak jsme se s přáteli rozhodli, že uděláme portál vlastní a nabídneme studentům i firmám jednoduché rozhraní, které oběma stranám ulehčí hledání jak kandidátů, tak pracovních nabídek.

Jaké významné společnosti s Vámi spolupracují?

Do pilotního startu našeho projektu s námi vstupují tyto firmy: Škoda Transportation s. r. o., PricewaterhouseCoopers Česká republika, s.r.o., Deloitte Czech Republic, Kamax, s.r.o., MYPS, s.r.o. a Cryonix Innovations. S dalšími společnostmi jednáme a během podzimu 2013 je zveřejníme na našich stránkách.

Tip na příspěvek:  Jednoduché online investování pro každého s INVESTER!

Jaké máte ambice a plány do budoucna?

Do konce tohoto roku chceme náš web „vyladit“ ke spokojenosti všech uživatelů a získat stabilní základnu pro další rozvoj. V příštím roce chystáme několik dílčích projektů, které nechceme v tuto chvíli zmiňovat, abychom něco nezakřikli. Ale už teď mohu prozradit, že je rozhodně se na co těšit.

Sdílejte článek přátelům:
, , , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons