Detailní 3D mapa Marsu online – Tip na super web

worldwidetelescope - mapa MarsuSpolečnost Microsoft dnes vydalo ve své tiskové zprávě zveřejnění nového projektu ve spolupráci s NASA. Jedná se o detailní prohlídku Marsu ve 3D online přímo z vašeho PC. Aplikace s názvem WorldWide Telescope umožní uživatelům přímo z jejich počítačů prozkoumat trojrozměrný model Marsu v nejvyšším dostupném rozlišení. Software nově obsahuje také největší dosud vytvořenou interaktivní mapu noční oblohy. Novinky byly představeny tento týden na každoročním setkání odborníků z oblasti vzdělávání a vědy Faculty Summit 2010.

Jak píší ve zprávě Worldwide Telescope nově obsahuje také největší mapu noční oblohy na světě.

“Uživatelé aplikace WorldWide Telescope si nyní mohou přiblížit planetu Mars až na úroveň, kdy uvidí podrobné detaily jejího povrchu. Díky speciálnímu řežimu mapy mohou rovněž sledovat výšku jednotlivých kráterů či hloubku kaňonů. Nové funkce v lidech vyvolávají pocit, jako by tam skutečně byli,“

K vytvoření tohoto modelu mapa Marsu bylo použito více jak 13 tisíc fotografií pořízených vesmírnými prostředky NASA včetně planetární sondy Mars Reconnaissance Arbiter.

Projekt online mapy Marsu naleznete na www.worldwidetelescope.org

Pokud se o tuto problematiku zajímáte určitě tento web navštivte protože se jedná o ojedinělou aplikaci a velice zajímaví a přínosný web.

Sdílejte článek přátelům:
Tip na příspěvek:  OPIFER AKCELERÁTOR
, , ,
Show Buttons
Hide Buttons