Využívejte a měříte svůj čas efektivně? Máme tip na online nástroj na měření a vyhodnocení času

V dnešní internetové a mobilní uspěchané době vzniká mnoho povolání a profesí, kdy je důležitá práce s časem či analýzou strávené doby u jednotlivých projektů. Z tohoto důvodu tu máme tip na aplikaci Toggl, která patří k nejpoužívanějším nástrojům na měření času nejen mezi freelancery.

Proč je důležité mít čas pod kontrolou?

Důvodů lze určitě nalézt mnoho. Podle mě, mezi ty zásadní určitě patří přesné oceňování odvedené práce na stanovených úkolech a projektech na základě stráveného času. Důležité je měření stráveného času i na úkolech, které jsou již předem na ceně dohodnuté. Zpětnou analýzou můžete získat užitečná data, která vám v budoucnu poslouží při lepších odhadech a kalkulacích nebo dokonce povedou k úpravě hodinové sazby. Další výhodou je že pokud získáte podrobný přehled o času stráveném prací, vaše práce a projekty poběží daleko efektivněji. Také nezapomínejte, že váš čas je tou nejdražší komoditou, kterou máte.

Dále je důležité se na celou věc podívat z druhé strany. Někdy si prostě stanovíte čas, který jste tomu ochotni věnovat. Například si určíte, že určitému úkolu věnujete 45 minut. Pokud si ho nebudete přesně měřit, jste přesvědčeni, že jste tomu těch 45minut opravdu dali? Po analýze mnohdy zjistíte oba extrémy. Někdo zjistí, že výrazně tuto dobu překročí a jiný zase že významnou část času proseděl jen tak na sociálních sítích, nebo se nechal vyrušovat příchozí poštou a podobně. Prostě čas nevyužil efektivně.

Služba Toggl ti podává pomocnou ruku na sledováním času a zvýšení efektivity

Tento nástroj je dostupný jako mobilní aplikace, nebo jako služba ve vlastním webovém rozhraní. Na výběr máte jak použití zdarma tak i rozšířenou možnost placené varianty, která vám poskytne další rozšíření o další možnosti a užitečné funkce.

Tip na příspěvek:  WiFi připojení zdarma – Automatické připojení po celém světě zdarma.

K využívání nástroje Toggl ti nic nebrání. Stačí jednoduchá registrace a můžeš začít. Možná ještě před použitím doporučuji promyslet a správně definovat (pojmenovat) úkoly a jednotlivé činnosti, které provádíte a chcete je sledovat. Jako nadřazenou položku můžete každé činnosti určit a zařadit projekt. Pak už jen stačí u daného úkolu měření odstartovat a po vyřízení ukončit.

Krom těchto výše zmiňovaných základních funkcí je samozřejmostí vyhodnocování, statistika a analýza naměřených hodnot. Nechybí ani možnost spolupráce v týmu, kdy může do projektů přizvat další kolegy a vyhodnocovat je současně. Toto můžete využít například při sledování projektu, na kterém pracuje více spolupracovníků. Dá se to dobře použít i pokud spolupracujete s externisti a chcete mít přehled nad jejich odvedenou prací.

Sdílejte článek přátelům:
, , , , , , , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons