Vylepšení pro Vaše webové stránky pomocí Google Gadgets

Google GadgetsVytváříte webové stránky a chcete je obohatit o různé vychytávky tzv. gadgety? Na webu je mnoho webů, které toto poskytují. Chci tu ale připomenout jednu z největších databází těchto vychytávek a to Google Gadges.

Při psaní tohoto článku server obsahoval více jak 278 tisíc vychytávek pro vaše stránky. Použití této služby je zcela jednoduché. Na webu http://www.google.cz/ig/directory?synd=open se zobrazují náhledy těchto gadgetů, nebo můžete využít zařazení do skupin jako například zprávy, nástroje, komunikace, zábava, hry, finance atd.

Pokud si vyberete gadgets tak jednoduše kliknete na vložit na stránku , kde se zobrazí dialogové okno pro definici a kopírování zdrojového kódu k umístění na webovou stránku.

Můžete si nadefinovat vlastní název velikost gadgetu tj. výšku a šířku a ohraničení tedy rámeček gadgetu ze dvanácti možností. Vaše nastavení si můžete ihned shlédnout na stránce, a pokud budete spokojeni nezbývá nic jiného než kliknout na tlačítko získat kód.

Vygeneruje se HTML zdrojový kód, který jen vložíte na vaši webovou stránku.

Závěrem ještě informaci že většina tohoto obsahu nebyla vytvořena společností Google ale jinými uživateli této služby. Samozřejmě můžete se podílet i na vytváření této rozsáhlé databáze gadgetů, ale o tom se více dozvíte na výše zmiňovaném webu.

Sdílejte článek přátelům:
Tip na příspěvek:  Lime Talk patří k nejpoužívanějším live chatům na webu
, , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons