Úprava fotek na špičkové úrovni včetně podpory HDR online a zdarma

Známe online aplikaci, která to vše zmákne. Poradí si se vším co pro online rychlou i pokročilou editaci fotek potřebujete využívat.

Mnohokrát jsem zde psal o různých online editorech, pomůckách na úpravu obrázků, fotografií a vytváření fotoefektů. Teď chci představit online nástroj Fotor jež je na špičkové úrovni včetně podpory formátu HDR.

Aplikace Fotor se dostala k uživatelům přibližně před dvěma roky. Hned v samotných začátcích si dokázal získat pozornost díky pokročilými a snadno použitelnými nástroji na úpravu fotografií online. Jednou z hlavních výhod je podpora a využití technologie HDR což ho řadí mezi profesionální nástroj, který může snadno konkurovat komerčním programům.

fotorNáhled pracovního prostředí online verze aplikace fotor

Tento nástroj je ideálním online pomocníkem pro vaše fotografie. Jednak fotky vylepšíte, vyretušujete, zarámujete, uděláte koláže, pohlednice, bannery, přidáte efekty no prostě mnoho užitečných pomůcek pro úpravu a navíc zdarma. Fotor není pouze další z mnoha online nástrojů vytvořených za účelem zprostředkování reklamy, ale nabízí opravdu mnoho pokročilejších funkcí s přehledným intuitivním ovládáním za využití moderních trendů současnosti.

Práce v editoru fotor.com

Samotná editace a úprava fotografií je poměrně jednoduchá. Editor je rozdělen do dvou hlavních menu resp. záložek. V horním (horizontálním) menu máte možnost voleb jako je editace, pohlednice, koláže, HDR atd. V postranním levém menu pak máte možnosti a parametry nastavení pro jednotlivé kategorie.

Osobně mě práce v tomto online editoru velice nadchla a rád ho doporučím dále. Není nutná žádná složitá registrace a stačí se pouze přihlásit třeba pomocí facebooku.

Tip na příspěvek:  Jak vytvořit stránku ve WordPressu? eBook ke stažení ZDARMA!

Fotografie můžete vkládat jak z vašeho počítače, tak z oblíbených služeb jako jsou  Facebook, Flickr či Picasa. Hodit se může i možnost využití vložení obrázku z URL adresy uloženého někde na internetu.

fotoramecky

Malá ukázka možností přednastavených pohlednic – šablon k použití

 Poznejte kouzlo HDR v aplikaci fotor

Ty nejúžasnější fotografie právě vznikají díky využití této techniky HDR. Tato technika je podporována většinou u drahých a specificky zaměřených programů. Fotor vám ji přináší zdarma a online. Stačí nahrát pod a přeexponovanou fotografii a nechat algoritmy fotor zapracovat na úžasném výsledku HDR fotografie.

Co znamená HDR? – Jedná se o zkratku anglického slova High Dynamic Range což představuje technologii založenou na využití většího dynamického rozsahu expozice. 

Využijte retušovací nástroje Beauty

Tento online nástroj disponuje celou řadou retušovacích nástrojů, pomocí kterých vylepšíte své fotografie (portréty) k dokonalosti a obrazu, který představuje vaše očekávání. Mezi retušovací nástroje patří například pleťové vyhlazení, bělení zubů, tvarování atd.

Výsledné a upravené fotografie můžete následně stáhnout do svého počítače nebo je hned sdílet na sociálních sítích Face­book, Twit­ter, Picasa, Tum­blr, Flickr. Samozřejmostí je nastavení formátu a kvality obrazu.

Určitě jsem zde nezmínil všechny možností aplikace jako je třeba použití karet resp. pohlednic, přednastavených a uložených šablon atd. Proto doporučuji z vlastní zkušenosti otestovat a seznámit se s tímto editorem fotografií a udělat si vlastní názor. Určitě budete spokojeni a výsledné fotografie budou pro vás nejen profesionálně upravené, ale nebudete se bát s fotkami pochlubit ostatním.

Pro nadšence je k dispozici i mobilní verze tohoto povedeného nástroje.

Tip na příspěvek:  Užitečný nástroj pro nalezení počítače na mapě světa - Alien IP

Máte také svůj oblíbený online nástroj na editaci fotografií? Podělte se tu o své zkušenosti v komentářích!

Doporučte tento užitečný obsah přátelům – Sdílejte!

Sdílejte článek přátelům:
, , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons