Hromadné rozesílání inzerátů na inzertní servery? Ano jde to!

[pullquote align=“left“]Potřebujete vložit inzerát na více inzertních serverů?[/pullquote] Pokud ANO může se to pro vás stát noční můrou. Pokud tomu chcete předejít je na internetu nová služba Vkládej.cz , která vám pomůže inzertní servery zkrotit.

Hlavním smyslem této služby je ušetřit lidem jejich čas a v mnoha případech i spoustu nervů při opakovaném vyplňování inzertních formulářů stále dokola.

Jedná se o projekt, u jehož zrodu stál Ondřej Konečný jednak jako tvůrce myšlenky jak vytvořit službu na hromadné rozesílání inzerátů, ale i hlavně jako lídr celého realizačního týmu. Také se podílí na samotném vývoji plně automatizovaného systému společně s programátorem Marcelem Šerým. Běžnou provozní činnost jako je vyřizování objednávek, komunikace se zákazníky zajišťuje Ivana Kolářová. O marketing, design a copywriting se stará Jitka Sobková. Mimo tohoto hlavního týmu spolupracují i se spolupracovníky Míšou a Martinem, kteří vykonávají běžnou činnost a pomocí softwaru zadávají inzeráty na inzertní servery.

Otázka na autora: Od kdy je tento projekt na webu a co vás vedlo k jeho založení?

Ondřej Konečný – „Projekt Vkládání inzerátů běží již delší dobu, konkrétně od ledna roku 2010, kdy jsem to měl jako takový menší přivýdělek ke studiu. Postupem času však začalo zákazníků přibývat, objednávek chodilo čím dál tím více a projektu jsem se tak začal věnovat naplno. S větším množstvím objednávek však bylo spojeno už i více práce a tak bylo potřeba do projektu začlenit více lidí. Až na úplné začátky, kdy jsem inzeráty vkládal ručně stylem ctrl+c ctrl+v, používáme k zadávání inzerátů vlastně vyvinutou aplikaci, která nám práci s vkládáním velmi usnadňuje. Se spolužákem z gymnázia – Marcelem jsme se pak jednou dohodli, že by nebylo špatné rozesílání inzerátů plně zautomatizovat. Začali jsem tak pracovat na aplikaci, která toto umožní. V současné době máme aplikaci téměř hotovou, nyní už jen dolaďujeme detaily a ostré spuštění plánujeme na konec tohoto roku. Bude se tedy na co těšit“

Otázka na autora: Na co se můžeme těšit a jaké máte plány do budoucna?

Tip na příspěvek:  Fonty a písma ke stažení zdarma na Font Foundry

Ondřej Konečný – „Projekt budeme spouštět a prezentovat pod jménem Vkládej.cz a hlavní přínosy oproti současné službě budou následující:

– inzerent již nebude muset při objednání inzerce čekat na to, až mu od nás dorazí potvrzení objednávky a platební údaje; pokud bude mít na svém účtu potřebný „kredit“, inzerát se začne zadávat okamžitě, což také uvidí ve svém profilu

– nabídneme možnosti online plateb, čímž se prodleva mezi objednáním a rozesláním inzerátu opět výrazně zkrátí

– každý inzerent bude mít možnost spravovat své inzeráty ve svém profilu, vytvářet si tzv. „kampaně“, bude si moci zvolit, aby se inzeráty vkládaly jednou denně, týdně, měsíčně nebo individuálně podle potřeby a další možnosti správy

– pro stálé zákazníky, kteří inzerují často a pravidelně nabídneme velmi zajímavé slevy formou „kreditů“ zdarma“

Současný stav projektu na hromadné rozesílání inzerátů.

Samotný projekt na hromadné rozesílání inzerátů v současnosti běží na webové adrese www.vkladani-inzeratu.cz. Samotné založení vzniklo díky vlastní potřebě autora což je dobrým základem úspěšného startupu.


Ondřej KonečnýOndřej Konečný – „Do tohoto projektu jsem se pustil proto, protože jsem samotnou službu kdysi sám potřeboval a nikdo jiný ji tehdy neposkytoval. Bylo to na přelomu střední a vysoké školy, kdy jsem si přivydělával skládáním počítačů. V jednom počítačovém obchodě jsem nakoupil jednotlivé díly, doma počítač zkompletoval a následně prodal. Jako hlavní prodejní kanál jsem využíval právě internetovou inzerci. Vložil jsem si inzerát na jeden až dva inzertní servery a daný počítač jsem prodal v průměru za dva až tři týdny. Jednou jsem se rozhodl strávit u počítače celý večer a inzerát vložil asi na 30 inzertních serverů. Odezva byla obrovská. Během jednoho týdne jsem prodal snad pět počítačů. Nicméně byl to paradox, počítač jsem měl vždy za hodinu a půl poskládaný, ale inzeráty jsem poté zadával několik hodin. Hledal jsem proto na internetu službu, která by inzeráty vkládala za mě a já se mohl místo toho věnovat skládání počítačů. Bohužel jsem na žádnou takovou službu nenarazil. Říkal jsem si, že určitě nejsem jediný, kdo řeší stejný problém. Proto jsem zanedlouho se skládáním počítačů sekl a začal se věnovat právě vkládání inzerátů.“

Na jaké inzertní servery jsou vkládány inzeráty?

Inzeráty jsou především vkládány na všeobecně zaměřené inzertní servery, mezi které patří např.bazos.cz, hyperinzerce.cz, i-bazar.cz, bazar.cz, bazac.cz apod. Vedle toho však v databázi registrují také inzertní servery zaměřené na zvířata, finanční služby, nemovitosti apod., na které v případě příslušné inzerce vkládají inzeráty přednostně.

Tip na příspěvek:  Tahák pro Tvorbu www stránek

Po dokončení si můžete samy ověřit zda jsou inzeráty vloženy a to díky kompletnímu seznamu s odkazy na všechny vložené inzeráty který obdržíte. Zasílány jsou konkrétní odkazy na jednotlivé inzeráty, nikoli jen názvy inzertních serverů taky aby byla kontrola co nejednoduší.

Ceny za vkládání inzerátů (hromadné rozesílání) se různí podle toho, na kolik inzertních serverů chcete svůj inzerát podat a zda se jedná o soukromou či firemní inzerci.

Závěrem chci popřát a poděkovat autorům za vytvoření této služby a poskytnutí rozhovoru zejména Ondřejovi a také hodně sil do dalšího rozvoje projektu a spuštění plně automatizovaného systému, který se následně chystá i na zahraniční expanzi v roce 2013 do dalších evropských zemí.

Sdílejte článek přátelům:
, , , ,
Show Buttons
Hide Buttons