www.siknese.cz originální recykloserver, David mezi Goliáši

Jak projekt vznikal

Idea recykloserveru siknese.cz vznikla asi před rokem a půl. Po pracovní poradě v restauraci U Černého koně (je tam free wifi a všichni jsme Modřaňáci, tak to máme blízko) jsme se rozhodli, že máme chuť rozjet nový recykloserver, který tady ještě není. Hrdě se hlásíme k tomu, že jsme se nechali inspirovat myšlenkou klubu na diskusním serveru nyx.cz (Daruji, přenechám, vyměním, dám za odvoz nebo do 150 Kč) a projektem www.rerere.cz, který je přesně podle našeho gusta, resp. zaměření neziskovky, v které děláme. Nicméně originalita projektu Šikne se! je  v tom, že v sobě integruje nejenom inzerci věcí, ale i služeb a událostí, které navíc musí být šik, alternativní či něčím zajímavé. Příklad za všechny: Nabídka výhodné půjčky podomního obchodníka u nás místo nemá, nabídka ostříhání vlasů od začínající kadeřnice  za fair trade kafe ano.

mensi_koffy

Kdo za siknese.cz stojí

Na začátku jsme byli tři: Fung, který dal dohromady ideu, Seton a Kablos vybrali opensource software a zčali ho předělávat tak, aby splnil účel funkčního nekomerčního inzertního serveru. Časem jsme přibrali kodéra Jonáše a redaktora Marceluse. Recykloserver provozuje občanské sdružení Spojené hlavy (viz http://spojenehlavy.siknese.cz), které dále provozuje kupř. 3D tiskárnu, komunitní zahradu Zebra v Braníku či potulné sociální tzv. Rodinné divadlo.

Reference, pro koho je projekt určen

Pokud vás zajímají reference, jež o nás napsali někteří hodnotitelé, můžete je najít kupř. zde:

http://www.praha12.cz/z-poulicniho-bazaru-se-leccos-sikne/d-30527

http://www.mamnapad.cz/2013/09/17/sikne-se-vymente-sve-veci-za-jine/

http://www.enviweb.cz/clanek/archiv/96870/recykloserver-integrujici-vymenu-darovani-koupeni-i-prodej-veci-sluzeb-i-akci

Projekt je primárně určen pro lidi sympatizující s myšlenkami udržitelného rozvoje, recyklace, vzájemnosti a ekologií obecně. Zároveň u nich předpokládáme určitý smysl pro estetiku, alternativnost a DIY styl. Na obsahu serveru je to, veříme, vidět.

Tip na příspěvek:  Telefonní seznam – Identifikujte volajícího na váš mobil kterého nemáte v kontaktech!

Vzhledem k tomu, že projekt je především virtuální a lidská vzájemnost bez reálného setkávání se není uplně to pravé ořechové, pořádáme pravidelně pouliční bazary, kde si lidé mohou přímo tváří v tvář, z ruky do ruky, vyměňovat, darovat či prodávat nějrůznější „nezbytnosti“. Nejbližší pouliční bazary proběhnout na Sofijském náměstí v Praze 4 Modřanech a to 10.10. a 24.10. od 8 do 17 hod. – přijďte a přineste, co už nepotřebujete, a třeba si odnesete něco, co se vám bude hodit.

Zdar recyklaci!

Za siknese.cz  Fung, Seton, Kablos, Marcelus

Sdílejte článek přátelům:
, ,
Show Buttons
Hide Buttons