Optimalizace SEO a nejlepší klíčová slova pro vyhledávače

Chcete svůj web optimalizovat, aby se umisťoval při hledání na prvních pozicích? Pokud ano tak právě tento článek je určen vám jako užitečná pomůcka při řešení této problematiky.

Klíčová slova často taky zmiňována keywords se v poslední době stala pro hodně lidí zdrojem příjmů a naplní práce pro spoustu agentur či jednotlivců.

Optimalizace klíčového slova z hlediska optimalizace SEO a kam jej umístit

Pokud máte možnost, mělo by být obsaženo již v samotné URL adrese. Dále pak do titulku res. meta tagů jako je description a keywords. Dále pak by mělo být obsaženo v samotném obsahu na stránce a to jak v nadpisu h1 tak i v dalších. Možností je mnoho kam vkládat a upozorňovat na klíčová slova. Z hlediska SEO je i vhodné použití u popisů obrázků atd.

U tohoto kroku chci upozornit na to aby obsah webu by měl být zejména pro čtenáře a pokud to budete moc přehánět, můžete také o něj rychle přijít.

Při použití analýz a řazení klíčových slov je zapotřebí několik vstupních dat. Patří k nim především hledanost klíčového slova, pozice ve vyhledávačích, konverzní poměr, Bonuce rate, Keyword Effectiveness Index a další.

Optimalizace pro vyhledávače se může lišit, pokud budete chtít optimalizovat pro Seznam či Google. Já zde chci hlavně představit nástroj pro návrh klíčových slov s názvem Google AdWords (Google Keyword Tool), který nabízí daleko více možností, filtrů a nastavení.

Google Keyword Tool nabízí návrhy o hledanosti pro klíčová slova jak pro volnou tak přesnou frázovou shodu (velice dobře zobrazuje hodnoty i pro ryze česká slova). Tento nástroj je velice dobře přehledný a jednoduchý včetně české nápovědy.

Tip na příspěvek:  SilverJobs jako lifestylový pracovní portál pro starší uchazeče o práci

Nástroj je v základu možné používat bez registrace, ale pokud chcete více informací tak doporučuji se zaregistrovat a získat tak přístup ke všem informacím za které si nechávají někteří dobře zaplatit.

https://adwords.google.cz/o/KeywordTool

Podobný nástroj můžete využít i u Seznamu.cz a to tak že na stránce po vyhledání klíčového slova dole na stránce naleznete odkaz na statistiku dotazu hledanosti.

Po kliknutí na tento odkaz budete přesměrování na stránku na které naleznete jednak tabulku deseti nejhledanějších klíčových slov včetně jednoduchého grafu hledanosti.

Optimalizace SEO

Budu rád pokud zde budete sdílet své zkušenostmi či odkazy na podobné služby (klíčová slova), které jsou na internetu a na prací s klíčovými slovy zdarma a online.

Sdílejte článek přátelům:
, , , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons