Nejhledanější slova českého Internetu v roce 2009

Statistika nejhledanějších dotazů ve vyhledávači české portálové jedničky Seznam.cz ukazuje na trendy, nejpopulárnější značky, na výrobky i osobnosti. Hledání na Seznamu tvoří 60 procent hledání na celém českém Internetu.

seznam - Nejhledanější slova

Fulltextové hledání v rámci českého internetu je jednou z klíčových služeb Seznamu. V jeho databázi je přes 350 milionů českých stránek a během jediného dne zpracovává až 17 milionů uživatelských dotazů. Ve špičce uživatelé na Seznamu vyhledávají až 350 dotazů za sekundu. 

Na podzim loňského roku ohlásil Seznam na svém vyhledávači významné změny, z nichž nejviditelnější pro uživatele je zlepšení relevance (souvislosti) výsledku se zadaným jednoslovným i víceslovným dotazem. Pro letošní rok se jeho pozornost soustředí na úpravu robota a na další vylepšování relevance u složitějších dotazů.

Ze statistik a analýzy nejhledanějších dotazů je patrné, že hledání na Seznamu je pro české uživatele každodenní potřebou. K čemu vyhledávač například využívají?

–    sledují informace z nejrůznějších společensko-vědních oborů, nejčastěji historii
–    mezi osobnostmi stále hledají Michaela Jacksona,
–    v automobilech se orientují na českou značku Škoda
–    ve volném čase poslouchají hudbu přes mp3
–    fandí skupině Kabát
–    nejvíce hledají české jméno Eva
–    ze sportu je nejvíce zajímá fotbal
–    milují psy

Statistiky hledání odhalují i další zajímavé informace, například že mezi sporty předbíhá známější aktivity airsoft, cestovatelským cílem Čechů je stále častěji Slovensko anebo fakt, že více Čechů se v elektronice dotazuje na Nokii než na iPhone.

Tisková zpráva : http://seznam.pr.sblog.cz/

Sdílejte článek přátelům:
Tip na příspěvek:  Výdělek na internetu
, , ,
Show Buttons
Hide Buttons