Jak vytvořit webové stránky

Velice často se mě kolegové ptají jak vytvořit webové stránky, bez nutnosti znalosti programování.

Má odpověď vždy zní kolik do toho chcete investovat. Pokud minimum, nebo nic tak máte k dispozici spoustu nově vzniklých webových portálů, které nabízejí tuto službu zdarma, např webnode atd.

Zpravidla jste, ale něčím omezeni, buď velikostí prostoru na disku či nevhodným zvolením domény (subdomény), zobrazováním cizí reklamy atd. Pokud se rozhodnete o vlastní webové stránky s vlastní doménou tak nejprve musíte zvolit tvar domény, který je nutné předem zvážit, jelikož má velký vliv na návštěvnost webu, SEO optimalizaci a navíc musí být dobře zapamatovatelný.

Pokud jste si již vybrali, tak máte dále možnost zvolit koncovku domény (cz. com, net, eu , … atd.) Pak už stačí jen zvolit poskytovatele webového prostoru. Po registraci domény a objednání webového prostoru přichází na řadu vytvoření webových stránek.


Vytvoření stránek doporučuji svěřit někomu, kdo se touto tématikou zabývá nebo někdy setkal. popř. oslovit profesionální firmu a stránky si nechat navrhnout. Pokud se rozhodnete pro firmu, tak kroky které jsem zmiňoval do této doby nechte raději na nich, a nechte si doporučit od profíků včetně zpracování celého projektu.

Pokud jsou ale vaše finanční možnosti omezené a nepotřebujete spec. vytvořenou grafiku nebo redakční systém tak vám postačí pro vytvoření stránek spoustu volně dostupných programů ke sažení zdarma, třeba na slunečnici nebo postačí i klasická aplikace Office Word nebo jemu podobná aplikace, kde si stránku vytvoříte a uložíte jako html nebo htm dokument.

Tip na příspěvek:  Tvorba online formulářů ve vlastním designu, to je Formees.com!

Návody na vytvoření stránek najdete třeba na www.jakpsatweb.cz


Pokud máte vytvořený dokument tak už stačí jen nahrát ne server. K tomu potřebujete FTP přístup přes webové rozhraní nebo FTP klienta který se také dá stáhnout zdarma.

Pokud jsem vám tímto alespoň trochu pomoh,l budu rád a přeji hodně úspěchu při vytváření stránek.

Sdílejte článek přátelům:
, , ,
Show Buttons
Hide Buttons