Je vaše doména bezpečná?

INZERCE: Jste si jisti, že vaše doména je kvalitně zabezpečena? Rádi byste si založili vlastní doménu, která dá uživatelům jistotu zabezpečení? Víte, která doména patří k nejvíce důvěryhodným? Jaká technologie je rozšířením systému DNS? Na všechno vám dá odpověď DNSSEC.

DNSSEC – bezpečná doména pro vaše uživatele

Profesionální prezentace spočívá nejen v kvalitních produktech a službách, ale také ve vlastní doméně, která má také kvalitní zabezpečení. Právě domény jsou častým cílem útoků, kterým se říká tzv. phishing. Jde o útoky na internetové stránky, tedy doménová jména, z kterých útočníci získávají osobní údaje a hesla uživatelů.

Proti těmto útokům pomáhá zabezpečení DNSSEC, které je rozšířením systému DNS. Systém DNS po zadání doménového jména do prohlížeče hledá informace v podobě nalezení serveru, na kterém se daná IP adresa nachází. Doménové jméno změní na IP adresu, aby požadavky rozuměl váš PC, a uživateli se zobrazí požadovaná doména.

Jenomže v případě, kdy dojde k phishingu, se sice zobrazí uživateli požadovaná doména, ale uživatel ani jen netuší, že byla změněna, podvržena jiná IP adresa a útočník tak může získat údaje o uživateli včetně hesel a nejčastěji o kreditních kartách či internetovém bankovnictví a podobně. Nevyhne se tomu ano vaše emailová schránka.

A tady právě úspěšně působí DNSSEC, které dává jistotu, že informace, které systém DNS získal, jsou úplné a nepodvržené, nezměněné. Zajistí tedy důvěryhodnost těchto informací.

Tímto zabezpečením se může pochlubit také česká doména s koncovkou .cz a ENUM. Správcem těchto domén je sdružení CZ.NIC, které také podporuje a intenzivně rozšiřuje zabezpečení DNSSEC.

Tip na příspěvek:  Jak chránit svůj web před DDoS útoky

DNSSEC pracuje na principu asymetrické kryptografie, co znamená používání jednoho klíče k šifrování a druhého k dešifrování. Znamená to, že držiteli domény se vygeneruje privátní a veřejný klíč. Privátním klíčem držitel elektronicky podepíše údaje, které jsou vkládané do DNS a veřejným klíčem se ověřuje pravost elektronického podpisu.

Pokud chcete i vy svoji doménu řádně zabezpečit technologií DNSSEC, tak si vyberte registrátora, který toto zabezpečení poskytuje jako třeba společnost TELE3.

TELE3 kromě jiných internetových a telekomunikačních služeb poskytuje svým zákazníkům také služby z oblasti webhostingu a serverhostingu.

Třeba takový DNS hosting od firmy TELE3 spočívá v plné podpoře DNSSEC NSEC3, algoritmu 14 včetně záznamů TLSA, CAA, SSHFP, IPv4, IPv6 a protokolu DANE.

Sdílejte článek přátelům:
Tagged
Show Buttons
Hide Buttons