Uživatelé internetu se stávají obětí firem a zdrojem zisku pro mnoho společností

Jak už uvádím v názvu tohoto článku „Uživatelé internetu se stávají obětí firem a zdrojem zisku pro mnoho společností“ mám v poslední době pocit že k tomu více a více dochází. Mnohdy uživatel ani netuší že přináší finanční zisky jiným společnostem nebo majitelům webových stránek. internet jako takový je zažitý jako zdroj informací zdarma atd. Je tomu opravdu tak? Podívejme se na to z jiné stránky. Jakmile se připojíte k internetu tak platíte a to je teprve začátek pokud tedy zrovna nejste ve free wifi zóně ( na místě připojení zdarma). Zapnete si internetový prohlížeč a už to stojí zase peníze. Možná máte pocit že ne ,ale později k tomu dojdeme.

Pokud chcete něco vyhledat tak je to velice jednoduché, ale zase platíte. Je tomu prostě tak sice to neplatíte hned , ale tyto ceny zaplatíte v konečných produktech a službách které využívají internet k propagaci nebo k jiným službám spojených s internetem.

Spoustu obsahu , odkazů, reklamních bannerů a hlavně výsledků a pozice ve vyhledávání jsou komerční záležitostí. Pokud nevěříte je dobré se někdy podívat do ceníku různých katalogů, vyhledávačů a internetových agentur a budete koukat za co všechno se platí  nebo co všechno si můžete koupit. Takže nám nezbývá nic jiného než se přizpůsobit – je to kruté, ale je to tak. Je to jako v přírodě kdo nestačí nebo se nepodřídí odpadne. Takže hledejme společně cestu přežití a hlavně využití internetu ve svůj prospěch. Pokud nesouhlasíte máte taky pravdu , vyhoďte pc z okna a choďte do lesa na procházky. Uděláte něco pro zdraví a ještě ušetříte.

Sdílejte článek přátelům:
Tip na příspěvek:  Aukce online – nakupujte a prodávejte formou aukce online
, ,
Show Buttons
Hide Buttons