Twitter – sociální síť

TwitterTwitter je poskytovatel sociální sítě a mikroblogu, který umožňuje uživatelům posílat a číst příspěvky zaslané jinými uživateli, známé jako tweety. Tweety jsou textové příspěvky dlouhé maximálně 140 znaků, které se zobrazují na uživatelově profilové stránce a na stránkách jeho odběratelů (followers). Přispěvatelé mohou omezit doručování příspěvků pouze na okruh svých přátel nebo, defaultně, povolit přístup k příspěvkům komukoliv. Uživatelé zasílají nebo dostávají tweety přes stránku Twitteru, pomocí krátkých textových zpráv (SMS) nebo externích aplikací. Služba je na internetu zdarma, ale zasílání SMS zpráv je za běžný poplatek poskytovatele telefonních služeb.

Od jeho založení v roce 2006 Jackem Dorsey, si Twitter získal velkou významnost a popularitu na celém světě. Často se o něm mluví jako o „SMS internetu“ díky tomu, že stránky poskytují dobrou funkčnost (díky svému rozhraní pro programování aplikací (API)) pro další desktopové a webové aplikace, které mohou odesílat a přijímat krátké textové zprávy. Tyto aplikace často zastiňují samotnou službu Twitter.

V současnosti jsou dostupné čtyři SMS brány se zkráceným telefonním číslem pro Spojené státy americké, Kanadu, Indii a pro Ostrov Man, jehož číslo je mezinárodně použitelné. Zkrácené telefonní číslo je také pro uživatele Vodafone ve Spojeném království. Mnoho třetích stran poskytuje zasílání a přijímání tweetů přes e-mail.

Odhady počtu denních uživatelů se různí, protože společnost nevydala zprávu o počtu aktivních účtů. V listopadu 2008 Jeremiah Owyang z Forrester Research odhadl, že Twitter měl 4-5 milionů uživatelů.V únoru 2009 zvěřejnil Compete.com na svém blogu, že Twitter je třetí nejčastěji používanou sociální sítí (první je Facebook, druhý MySpace).

Tip na příspěvek:  Jak se stát dobrým copywriterem

Blog uvádí, že měsíční počet unikátních návštěvníků je zhruba 6 milionů a počet návštěv se pohybuje měsíčně okolo 55 milionů. V březnu 2009 blog Nielsen.com označil Twitter jako nejrychleji rostoucí stránku v kategorii členských komunit za únor 2009, podle kterého vzrostl o 1382%, Zimbio o 240% a Facebook o 228%.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Twitter
Domovská stránka: http://twitter.com

Sdílejte článek přátelům:
, ,
Show Buttons
Hide Buttons