Student to Business startuje i v České republice

Projekt Student to Business startuje i v České republice
Firmy, vychovávejte si své zaměstnance již v průběhu jejich studia!

Česká republika se stává již osmnáctou zemí na světě, ve které Microsoft spouští úspěšný projekt Student to Business. Cílem je propojit výuku s praxí a seznámit studenty již v průběhu studia s aktuálními potřebami dnešních zaměstnavatelů. Díky propracované databázi studentů a firem tak společnosti lépe najdou vhodného kandidáta pro plánovaný projekt nebo práci na částečný úvazek. Studenti zase snadněji získají kontakt na firmu, která v dané oblasti nabízí podporu při přípravě diplomové práce, oponenturu nebo například stínování manažerů.

„Spuštěním tohoto projektu se snažíme reagovat na výsledky studie IDC z prosince 2009, která říká, že za pět let bude 9 z 10 pracovních pozic vyžadovat mnohem širší informační znalosti než dnes. Naším cílem je včas ukázat studentům na co se připravit, a zároveň tak pomoci více než třem tisícům partnerů společnosti Microsoft, jejich zákazníkům a všem začínajícím společnostem zapojených do programu BizSpark,“ říká Jiří Karpeta, ředitel divize vývoje, Microsoft.

„V rámci Student to Business využíváme zejména podpory studentů při psaní diplomových prací, díky kterým objevujeme nové možnosti zapojení nových technologií do našich produktů. Součaně také můžeme lépe poznat schopnosti studentů, kteří se u nás setkávají s reálnými úskalími vývoje softwarových produktů,“ říká Petr Foltýnek, vedoucí realizačního týmu, CID International. Petr Palas, CEO společnosti Kentico Software, která benefitů projektu již také využívá, dodává: “Vítáme zejména možnost užší spolupráce s vysokými školami při hledání nových talentovaných studentů, kteří mohou v budoucnu rozšířit naše řady.“

Tip na příspěvek:  Microsoft představuje Internet Explorer 9 Platform Preview 3

Studenti všech oborů se tak díky jednoduššímu kontaktu na firmy mohou začít připravovat na svou budoucí kariéru již od prvního ročníku na vysoké škole a rozvíjet požadované dovednosti v průběhu celého studia. Partnerské firmy mohou naopak využít nových myšlenek a nezaslepených nápadů, se kterými studenti přichází, a díky průběžné spolupráci také výrazně snížit náklady na zaškolení čerstvého absolventa, které mohou dosáhnout až stovek tisíc.

Studentům, kteří chtějí využít výhod projektu Student to Business, stačí zadat svůj profil na webových stránkách http://www.s2bp.cz (»). Zájemci z řad firem naleznou více informací v sekci Partneři na http://www.s2bp.cz/Partners.aspx (»).

Tisková zpráva: http://www.microsoft.com/cze/presspass/msg/20100203_news1.mspx

Sdílejte článek přátelům:
Show Buttons
Hide Buttons