Proč chodí návštěvníci na náš web?

Mnohokrát jsem při psaní textů přemýšlel nad tím, proč by měl být pro čtenáře právě ten můj článek přínosný. Také často hodnotím i jejich konkrétní návštěvnost, sdílení a zpětné reakce na článek.

Profil zaměření webu se v poslední době začíná více zaměřovat na konkrétní témata. Hlavní příčinou je hlavně osobní zájem a zvědavost poznat nové a konkrétní témata v affiliate prostředí, které prostřednictvím webu předávám dál.

Začínají mě chodit i žádosti o spolupráci či návrhy na články. Tímto, chci poděkovat všem aktivním čtenářům a všem, kteří tento web doporučují dále.

Nejlepší články na WebiTechu splňují 5 společných věcí

  1. Zodpovídají otázku, kterou si klade návštěvník článku
  2. Má vzdělávací charakter
  3. Přináší užitečnou novinku
  4. Přináší zábavu
  5. Rozhovory s významnou osobností

WebiTech je i na Facebooku a na Twiteru

Aktuální počet sledujících fanoušků, mezi které patří i významné osobnosti online světa, k dnešnímu dni tj. 26.5.2015 je:

fb-twiter-webitech

Návštěvnost stránek WebiTech.cz

Web navštívilo od ledna více jak 42.000 čtenářů v zastoupení 90% z ČR a 4% z SK. Co se týče statistiky muži a ženy, tak je to 50 na 50. Denní návštěvnost pomalu roste. Budu se snažit tento trend nadále udržovat.

Někomu se to může zdát málo, ale při takto úzce zaměřeném webu si myslím, že je to velice pozitivní číslo, na to že není nijak dotováno ze strany PPC a PR. Odkazový profil nechávám zatím na přirozeném vývoji.

mobilni-webitech

Také určitě stojí za zmínku, že návštěvnost z mobilních zařízení začíná nabírat na důležitosti a významu pro tento web. V současné době přibližně kolem 10% návštěvnosti a neustále se zvyšuje.

Tip na příspěvek:  Jak být až o 90% lepší než konkurence?

navstevnost-2015

Náhled grafu návštěvnosti ze statistik Google Analytics za období 1.1.- 26.5.2015

Pro zajímavost, ty propady v návštěvnosti jsou z převážné většiny soboty, neděle a svátky. Z toho lze odvodit i cílovou skupinu uživatelů, kteří web navštěvují.

Podporujeme významné akce

Mediálně jsme podpořili významné události a akce, mezi které patří například největší stratupová akce v Evropě PIONEERS UNPLUGGED BRNO 2014 či oblíbenou Affiliate konferenci u nás.

Budu rád, za tvoje podněty pro zlepšení a za pomoc při budování této komunity ať zmínkou o WebiTechu či sdílením článku na sociálních sítích.

 

Sdílejte článek přátelům:
, , , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons