Nový způsob jak procházet a číst články online – NextStories

Snad každý uživatel internetu někdy potřebuje nějaké informace, které získává z článků z online internetových deníků a  odborných webů.

S novým způsobem přichází projekt NextStories, který pochází z dílny steps2next (stejný tým, který založil populární server AUTO.CZ). O informace o tomto projektu se s námi podělil Ondřej Bobal.

NextStories nabízí nový způsob procházení a čtení online článků.

K používání není potřeba registrace, stačí pouze uložit si NextStories bookmarklet mezi oblíbené záložky v prohlížeči. Potom po přečtení článku může uživatel kliknout na tuto záložku a ta zobrazí přímo nad stránkou náhledy posledních článků z podobně zaměřených webů v layoutu podobném Pinterestu.

Zdroje nejvíce podobné tématu stránek, které si právě pročítáte, jsou na levé straně, příbuzná témata jsou seřazena směrem doprava. Každý sloupec má svoji časovou osu, aktuální články jsou nahoře. Je potom snadné si vybrat jaký další článek si číst, zda pokračovat ve čtení článků se stejnou tématikou jako výchozí článek nebo přejít k jinému, ale stále příbuznému, tématu. Pomocí bookmarkletu je tedy možné pohodlně si vybírat a „do nekonečna“ procházet online články.

 nextstories

náhled při použití na webu WebiTech.cz

NextStories se tedy odlišuje od ostatních systémů na „objevování obsahu“ tím, že nabízí velký počet článků z příbuzných témat napříč obsahovými weby v přehledné podobě přímo nad danou stránkou.

V současné době NextStories funguje na českém internetu a postupně rozšiřuje nabídku zdrojů na .com doméně.

Pokud uživatel použije bookmarklet na stránce, která není v systému zavedena, zobrazí se obecná nabídka s možností zvolit jedno z nejpopulárnějších témat. Čím více lidí používá NextStories, tím více zdrojů se automaticky zavádí do systému a více stránek se optimalizuje. Pokud někomu chybí v nabídce oblíbený zdroj, může ho pomocí formuláře doporučit.

Tip na příspěvek:  Jak využít sociální sítě k získání nových zaměstnanců?

NextStories získalo cenu Best CEE startup v The Europas www.theeuropas.com

Sdílejte článek přátelům:
, , , ,
Show Buttons
Hide Buttons