Maemo 5 přidává mobilním počítačům rychlost a výkon – Nokia N900

n9001Nový přístroj Nokia N900: výkon počítače v mobilním zařízení Espoo, Finsko / Praha, 27. srpna 2009 – Nokia dnes oznámila novou fázi vývoje softwarové platformy Maemo – představila nový přístroj Nokia N900. Operační systém Maemo, postavený na open-source základu Linux, dodává přístroji, který se vejde do dlaně, možnost používání srovnatelnou s klasickým PC.

Nokia N900 vychází z předchozí generace internetových tabletů Nokia a rozšiřuje nabídku pro technologické nadšence, kteří ocení schopnosti multitaskingu a prohlížení internetu stejně jako ve svém stolním počítači.

Operační systém Maemo, který Nokia N900 používá, umožňuje uživatelům spustit desítky programů či oken najednou a přepínat mezi nimi. Zároveň zákazníci mohou plně využívat všechny rozšířené funkce mobilního telefonu, dotykový displej a klávesnici QWERTY.

„S linuxovým softwarem, prohlížečem postaveným na platformě Mozilla a nyní zároveň s funkcemi mobilního telefonu, přináší Nokia N900 silnou uživatelskou zkušenost,“ říká Anssi Vanjoki, výkonný vicepresident pro trhy společnosti Nokia. „Nokia N900 ukazuje, kam míříme se softwarovou platformou Maemo a jak budeme spolupracovat s komunitou, abychom tuto platformu dále zdokonalovali. Maemo je naše představa, jak spojit výkon počítače, internet a mobilní telefon. A je báječné sledovat, jak se tato cesta rozvíjí.“

Operační systém Maemo, který je navržen pro výkon počítače v kompaktním balení, doplňuje další softwarové platformy, které Nokia využívá, jako je Symbian pro „chytré“ telefony Nokia.

„Tak, jak Nokia expanduje a diverzifikuje své portfolio přístrojů, vyvíjí také různé platformy, které jí dovolují realizovat různé záměry a mířit na různé segmenty trhu. Zatímco na jedné straně vidíme pokračující růst platformy Symbian, coby základu pro chytré telefony Nokia, Maemo umožňuje nabídnout uživatelům mobilní počítač založený na open-source technologii, která má silnou vazbu se stolními počítači,“ říká Jonathan Arber, senior analytik oddělení Consumer Mobile společnosti IDC.

Tip na příspěvek:  Další vtip o PC a programátorech :)

Více se dočtete na stránkách výrobce: http://www.nokia.cz/o-spolecnosti-nokia/tisk/tiskove-zpravy/tiskove-zpravy?newsid=-26050


YouTube Direkt

Sdílejte článek přátelům:
Show Buttons
Hide Buttons