Inzerce: Půjčit si na rozjezd podnikání nebo ne?

Jenom málokdo je spokojen se svým zaměstnaneckým příjmem a tak zvažuje, že dá sbohem své práci a vrhne se do světa podnikání. Dnešní doba této možnost velmi nahrává, jelikož oblastí, kde můžeme začít podnikat, je více než dost. Samozřejmě tím hlavním a nejdůležitějším je onen nápad, nebo alespoň zkušenosti v oblasti, díky čemuž můžeme za pár měsíců či let vybudovat velmi úspěšnou firmu, a její úspěch pocítíme právě ve chvíli, kdy si budeme vyplácet nadstandardní výplatu.

Často jsou problémem peníze na rozjezd

Ačkoliv vše může vypadat perfektně a dokonale, přesto může být na samotném počátku jeden velký problém, a to jsou peníze. Tedy peníze, které budeme potřebovat na financování rozjezdu naší společnosti. Cest samozřejmě existuje hned několik. Můžeme zvolit investora, můžeme využít takzvaného FFF financování, nebo si můžeme peníze půjčit. A jednu z možností přináší i půjčka bez registru. Ta je spojena s celkovou rychlostí a jednoduchostí, což jako začínající podnikatelé jistě hledáme. Chceme totiž peníze získat co možná nejrychleji, bez složitého papírování, bez složitého ověřování, nebo bez dokládání různých informací.

Výběr částky záleží na nás

Do tohoto segmentu spadá velké množství poskytovatelů ze světa nebankovních společností a tak máme možnost vybrat si takovou, která odpovídá námi požadované částce. Není problémem využít takzvané mikropůjčky a získat několik tisíc korun, nebo lze jít cestou klasickou, kde se sumy pohybují v řádech desetitisíců. Samozřejmě zde už je třeba počítat s tím, že budeme prokazovat naši bonitu a příjem – třeba výpisem z účtu.

Tip na příspěvek:  Internetové bankovnictví – moje banka online

Ať už vybereme jakoukoliv částku, nesmíme zapomínat také na celkové podmínky splácení, nebo výše úrokových sazeb. Čím menší úroky, RPSN a poplatky budou, tím pro nás samozřejmě lépe. Jedině tak máme jistotu v tom, že využíváme tu nejvýhodnější možnost toho, jak rozjezd nešínové firmy financovat.

Na co lze peníze použít?

Jelikož půjčka není určena striktně na konkrétní věc, ale spíše se jedná o obecnou nebankovní půjčku, dají se finance použít na celou řadu věcí, které jsou s byznysem spojeny. Můžeme jimi financovat založení či koupi firmy, nákup vybavení, pronájem podnikatelských prostor, propagaci, nebo prvotní mzdy pro naše zaměstnance. Daný účel není nutné nikomu dokládat, což vede k jednoduchosti v tom směru, že si můžeme sami ihned rozhodnout, jak s částkou naložíme.

Podnikatelská půjčka může být rizikem

Ačkoliv se vše zdá jako velmi výhodná možnost, pořád je třeba myslet i na to, že se start byznysu nemusí podařit dle našich představ. V takovém případě samozřejmě neseme veškeré riziko my sami a jsme povinni půjčené peníze do poslední koruny splatit. Na druhou stranu existují společnosti, které nám dokážou ulehčit třeba v tom, že odpustí několik splátek, nebo nám umožní jejich výši snížit. Najít je lze třeba na stránce http://www.finmoney.cz/nebankovni-pujcka. Výběr by měl probíhat podle kritérií, jaké jsme zmínili výše, a to v rámci kombinace výhodných úroků a celkových podmínek.

Investor je bezpečnější varianta

Na závěr je určitě zmínit i fakt, že bezpečnější variantou, jak získat finance na rozjezd podnikání, přináší investor. Na jednu stranu tedy veškeré finanční riziko má v rukách on, ale na druhou stranu je třeba vědět, že je na naši firmu vázán neustále. To znamená povinnost dávat mu domluvené procento z výdělků, i když se o provoz firmy nijak nestará a veškeré finance jsou také dávno využity a navráceny. V takovém případě nastává otázka, zda risknout i desetitisícový přeplatek na úrocích, nebo zvolit investora, kterému nakonec můžeme odvádět i desítky milionů korun – které by mohli být naše.

Sdílejte článek přátelům:
,
Show Buttons
Hide Buttons