Internet Banka – Internet banking neboli internetové bankovnictví – Do banky s internetem

Každý kdo se v dnešní době setkal s internetem jistě vyzkoušel ke svému účtu možnosti využití internetové banky nebo online správu svého účtu. O co vlastně jde.

Internetové bankovnictví nebo online bankovnictví je metoda kontaktu klienta s bankou (internet banka) přes webové rozhraní, vedle WAP bankingu a telefonního bankovnictví jedna z metod přímého bankovnictví. Pomocí internetového bankovnictví klient může spravovat své bankovní účty, například zjistit aktuální zůstatky, zadat jednorázový nebo trvalý příkaz k úhradě a podobně. Z hlediska klienta je výhodou rychlý a snadný přístup k účtu, z hlediska banky úspora pracovníků na přepážkách. Nevýhodou jsou možné bezpečnostní problémy, protože informace a příkazy se předávají z často nedostatečně zabezpečených počítačů klientů přes běžné internetové spojení.

Pokud jde o internetovou banku neboli správu vašeho účtu online tak dnes je to snad již standardem každé banky které tuto službu nabízejí např.: Citibank internetové bankovnictví , Česká spořitelna  SERVIS 24 internetové bankovnictví , ČSOB internetové bankovnictví , ČSOB internetové bankovnictví  , Komerční banka Moje banka internetové bankovnictví , mBank internetové bankovnictví , Poštovní spořitelna Max internetbanking PS internetové bankovnictví , Raiffeisenbank internetové bankovnictví , Volksbank CZ internetové bankovnictví atd.

Jak jsem již řekl je to dnes snad standardem, ale nezapomeňte na správné zabezpečení vašeho PC. Zabezpečení bank jde sice neustále dopředu ale zároveň i vynalézavost některých lidí které se snaží do tohoto systému proniknout.

Sdílejte článek přátelům:
Tip na příspěvek:  Chceš vlastní e-shop snadno a rychle nebo jen získat informace jak to funguje?
,
Show Buttons
Hide Buttons