Co se skrývá za zkrácenou URL adresou? Vyhněte se podvodným stránkám!

zkrácenou URLV poslední době velice oblíbená služba, která poslouží jako zkracovač URL adres se začala dost rozšiřovat mezi uživateli a také s nově vznikajícími weby, kteří zkracování odkazů nabízejí.

Nechci zde nijak posuzovat jestli je to dobré či nikoliv, spíše zde chci představit opak těchto rozšířených zkrácených webových adres. Dle mého názoru je to dobrá služba, ale jak již to bývá najdou se jedinci kteří tuto službu použijí a skryjí za ni podvodnou stránku, kterou byste se nikdy nenavštívili. A právě proto tu představuji web longurl , který umí opak. Zjistí vám URL adresu dříve než je pozdě.

Služba LongURL na webové adrese http://www.longurl.org/  je velice jednoduše vytvořen tak že pouze do vstupního pole zadáte zkrácenou URL adresu např. http://is.gd/2kxx a kliknete na tlačítko EXPAND. Po kliknutí se vám ihned zobrazí skutečná adresa včetně výpisu ze zdrojového kódu stránek a to Title a Meta Description. Pak už jen záleží na vás zda se rozhodnete a na webovou stránku vstoupíte či nikoliv.

Na tomto webu taktéž naleznete největší seznam webů, které se zkracováním URL adres zabývají a v případě že tam nějaká služba není budou rádi pokut jim informaci dáte a budou moci seznam doplnit.

Závěrem ještě poznámka pro vývojáře LongURL nabízí na svém webu k dispozici také API. Nebo rozšíření pro prohlížeč Firefox na rozpoznání zkrácené URL adresy.

Sdílejte článek přátelům:
Tip na příspěvek:  Jak nahradit tisk klasického magazínu či časopisu online verzí?
, , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons