Jak zvýšit efektivitu webu s aplikací GTmetrix

Jednou z často opomíjených věcí při tvorbě webových stránek je rychlost jejich načítání. Někomu se tento fakt může stát zanedbatelný při dnešních rychlostech internetu, ale je nutno říci že údajně Google využívá rychlost načítání stránky ve svém algoritmu pro procházení a řazení stránek ve svém vyhledávání.

Online aplikace GTmetrix Vám pomůže tyto chyby odhalit a optimalizovat webové stránky. Vstup do aplikace naleznete na webu gtmetrix.com kde jednoduše pro provedení testu zdarma zadáte URL adresu webu.

GTmetrix

 

Výsledkem provedeného testu je spousty důležitých informací a doporučení pro optimalizaci webové stránky.

Také nesmíte zapomenou že rychlost webu je důležitá především pro uživatele vašich stránek. Studie dokazují že uživatel je schopen akceptovat 4 sekundy a pak zpravidla opouští tento web.

Aplikace využívá dva nejsilnější a nejdůležitější nástroje tohoto tipu a to pro analýzu rychlosti Google Page Speed ​​a Yahoo YSlow.

 

Jak zvýšit efektivitu webu s aplikací GTmetrix

Proč používat právě GTmetrix!  Výhodou GTmetrix je, že můžete analyzovat svou stránku pomocí obou služeb. Výsledkem jsou různé pohledy na to, jak optimalizovat svůj zdrojový kód webové stránky.

Mezi další funkci převážně pro vývojáře patří GTmetrix API pomocí kterého můžete integrovat testování výkonu do vašeho prostředí nebo přímo do vaší aplikace.

Sdílejte článek přátelům:
Tip na příspěvek:  Jak využít internet ke vzdělání?
, , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons