Software zdarma ke stažení na českém internetu a legálně

Software zdarma kde a jak ho najít či stáhnou zdarma? Na internetu je spoustu spec. webů které stahování software umožňují. Kdo se často pohybuje na internetu tak tomu to nemusím představovat, ale pro ty kteří jsou na internetu začátečníci zde některé weby uvedu. Asi jeden z nejpoužívanějších je web na adrese www.slunecnice.cz kde naleznete více jak 145,42 GB programů ke stažení zdarma. Programy ke stažení jsou zpravidla na všech těchto webech řazeny dle různých kategorií nebo dle hodnocení a počtu stahování. Já většinou také uvítám že při výběru programu než se ho rozhodnu zdarma stáhnout a otestovat nejprve využiji recenzi programu která je u většiny které stojí za to dostupná.

Mezi další web patří www.stahuj.centrum.cz jak uvádějí autoři Stahuj.cz je softwarový portál obsahující nejrozsáhlejší katalog software k bezplatnému stažení a zároveň nejnavštěvovanější technický portál v ČR.

U těchto portálů je také samozřejmostí antivirová ochrana stahovaných dat.

Jako další variantu mimo výše zmiňovaných portálů ke stahování software je velice příjemná možnost využít takzvaného Open source software který je ke stažení zdarma včetně zdrojového kódu.

Open source nebo také open-source software (OSS) je počítačový software s otevřeným zdrojovým kódem. Otevřenost zde znamená jak technickou dostupnost kódu, tak legální dostupnost – licenci software, která umožňuje, při dodržení jistých podmínek, uživatelům zdrojový kód využívat, například prohlížet a upravovat.

V užším smyslu se OSS míní software s licencí vyhovující definici prosazované Open Source Initiative. Pro odlišení se někdy open source software vyhovující požadavkům OSI označuje Open Source (s velkými písmeny).

Tip na příspěvek:  Prezentace díky internetu, je zase o něco jednoduší díky portálu FACEWALLET

http://sourceforge.net/ – nejrozsáhlejší databáze opensource projektů – cca 167 tisíc, podrobně roztříděných do stovek kategorií, s možností stahování a hodnocení jednotlivých programů.

 Užitečné odkazy k tomuto tématu:

Sdílejte článek přátelům:
,
Show Buttons
Hide Buttons