Servis notebooku či počítače – jde to i výhodně!

Na životnost počítače má největší vliv to, jak je s ním zacházeno. Pokud se o přístroj staráte, prodlužujete tím jeho životnost, stejně to funguje i naopak. I počítač ale potřebujte – podobně jako kterýkoliv jiný stroj – pravidelnou údržbu. Díky ní je možné odhalit nejen stávající závady ale i problémy, které se nijak neprojevují, a přesto jsou pro životnost počítače rozhodující. Servis je tedy to, na co byste se měli zaměřit, pokud doma počítač máte. Jak vyjít se servisem co nejlépe?

Profesionál je nutnost, dejte si ale pozor!

Servis počítače musí provádět vždy zkušená osoba, která ví, co dělá. „Otevřít“ počítač a něco v něm změnit, není jen tak. Rozhodně se nepouštějte do servisu sami, tím si můžete jen uškodit. Smutným trendem současné doby je, že se firmy provozující servis počítačů snaží své zákazníky oškubat. Využívají neznalosti cen a možností a za výměnu či instalaci softwaru si často účtují nehorázně vysoké částky. Ještě smutnější je, že většina lidí vysokou částku zaplatí, aniž by o tom trochu přemýšlela.

Servis notebooku

Jak na kvalitní servis?

V současné době nabízí servis notebooků mnoho různých firem a také živnostníků. Vybírat je tedy z čeho, což je pro zákazníka skvělá zpráva. Při výběru musíte být však maximálně obezřetní. Věnujte pozornost hlavně referencím, které vám mohou ukázat mnohé. Dobře se také seznamte s tím, co společnosti v rámci servisu nabízí. Na opravy, které firma provede, by například měla poskytnout záruku. Chtějte také vědět, jaké náhradní díly budou použity (to vám pomůže udělat si představu o ceně) – například na servis Asus notebooku by měly být použity originální náhradní díly Asus, pokud ne, chtějte vědět jejich původ. Kvalitní servisní společnost by vám měla být také schopna dopředu sdělit, kolik vás oprava bude stát a o případném navýšení ceny (například při zjištění nové závady) by vás měla ihned kontaktovat. Ten, kdo určuje cenu, byste měl být vy jako zákazník. Někdy se totiž stane, že pracovníci v servisu provedou i takové úpravy, které nejsou nutné a vy tak platíte zbytečně více.

Tip na příspěvek:  Jak vytvořit e-shop a odstartovat úspěšný obchod?

Zajímavá ukázka

Jednou z nejvýznamnějších společností, která servis notebooků provádí, je ABAX servisní centrum s.r.o. Společnost provádí opravy notebooků v Praze ale i po celé České republice a může nabídnout hned několik prémiových služeb. Zajistí například odvoz poškozeného počítače přímo z místa vašeho bydliště, jakmile se počítač dostane do servisního centra, projde diagnostikou, na základě které vám bude sdělena cena opravy. V této chvíli bude na vás, jestli cenu budete akceptovat či nikoliv. V případě že ne, bude vám počítač vrácen. Kromě běžného servisu a instalace softwaru nabízí ABAX i pomoc se záchranou dat a poskytuje i opravy jiných zařízení jako jsou tiskárny, iPhony, i Pady, UPS a další. ABAX je zajímavým příkladem toho, jak může kvalitní servis fungovat a být tak dostupný pro každého…

Servis notebooku mapa

Sdílejte článek přátelům:
Tagged
Show Buttons
Hide Buttons